1 Ocak Yılbaşında PTT, Kargo, Banka Açık mı?

Bu yazımızda 1 Ocak Yılbaşında PTT, Kargo, Banka açık mı? 1 Ocak Yılbaşında PTT, Kargo, Banka çalışıyor mu? bunların yanıtını vereceğiz. Resmi tatil dediğimiz şey herhangi bir ülkede devlet otoriteleri tarafından kamu kuruluşlarının ve okulların tatil edildiği kısa döneme verilen isimdir.Bu dönemde dinî, millî veya kültürel öneme haiz günler resmî tatil ilan edilirler. Resmî tatiller ülkemizde genellikle 1 ila 5 gün uzunluğunda olsada hafta içerisine denk gelinen günlerde bu 9 güne tamamlanabilir.

1 Ocak Yılbaşında PTT Çalışıyor mu?

PTT (Posta Telefon Telgraf) Resmi Kurum sayıldığından dolayı 1 Ocak Yılbaşı günü KAPALI’dır. Diğer günlerde yani 31 Aralık ile 2 Ocak hafta içine denk geliyorsa o günlerde PTT AÇIK olacaklardır.

1 Ocak Yılbaşında Kargo Çalışıyor mu?

1 Ocak Yılbaşı RESMİ TATİL sayıldığından yılbaşı günü olan 1 Ocak’ta KAPALI’dırlar. Ancak bazı kargo şirketleri extrem durumlarda dağıtım yapmaktadırlar. Yılbaşı sonrası PAZAR gününe denk gelmedi sürece ertesi günü normal mesai/çalışma saatine göre açık olacaktır. Bu konuda detaylı bilgi almak için Tıklayınız.

1 Ocak Yılbaşında Banka Çalışıyor mu?

Bankalar yılbaşında KAPALI’dırlar. Özel ve Kamu bankaları 1 Ocak Resmi Tatil olduğundan kapalıdırlar.  Diğer günlerde yani 31 Aralık ile 2 Ocak hafta içine denk geliyorsa o günlerde BANKALAR AÇIK olacaklardır.

1 Ocak Yılbaşında Noter Çalışıyor mu?

Noter yılbaşında KAPALI’dır. Diğer günlerde yani 31 Aralık ile 2 Ocak hafta içine denk geliyorsa o günlerde NOTER AÇIK olacaklardır.

Etiket: Yılbaşı gününün ertesi gün bankalar açıkmı,bankalar resmi tatil yapacak mı,01 ocak 2015 günü bankalar kaça kadar açık,yılbaşında bankalar kapalı mı gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. 2 ocak bankalar açık mı, 31 aralık bankalar açık mı, bankalar açık mı, bankalar kaç gün kapalı, yılbaşı tatili


Yazar Hakkında