Laptop

2500 TL’ye Laptop Tavsiyesi


Bu yazımızda sizlere “2500 TL’ye en uygun laptop hangisidir? 2500 TL’ye laptop tavsiyesi, 2500 TL’ye en iyi laptop” konuları ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Bir “Laptop” satın almak istediğinizde elbette ki uzun yıllar kullanılabilecek, yüksek performaslı, problem çıkarmayan bir ürün olmasını istersiniz. Bu durumda “biraz ince eleyip sık dokumanız” gerekiyor. Aslında bilgisayar veya bilişim teknolojileri konusunda az-biraz bilgiye sahip olsanız bile çok iyi bir laptop seçimi yapmanız mümkün. Her şeyden önemlisi satın alma işlemini aceleye getirmeden birkaç gün içinde istediğiniz türde bir laptop satın alabilirsiniz.

Bir elektronik eşyanın ne kadar kaliteli olursa olsun her zaman için en ufak donanımsal bir sorunda performans kaybı veya arıza çıkarabileceğini unutmayın. Buna aslında “şans faktörü” diyebiliriz. Kaliteli bir marka çok az düzeyde olsa bile bazen sorunlu ürünlerinin çıkarabileceğini unutmayın. Ancak burada önemli olan problemli bir ürünün iade-değişim veya bakım-onarım işlemlerinin müşterinin faydasına sonuçlandırmasıdır. Genellikle markalaşmış ürünler bu konu ilk tercihlerinizden biri olsun. Asus, Toshiba, HP, Sonny, Apple, Lenovo, MSI v.b. gibi markalar müşteri odaklı bir teknik servis ve hızlı geri bildirim hizmeti veren saygın markalar diyebilirim.

Laptop seçiminde ilk işlem kuşkusuz laptop’un performansını belirleyen “işlemci, ram ve ekran kartı” üçlüsü ile ilgili biraz bilgiye sahip olmaktır. Bu üç donanımsal birim laptopun ne kadar hızlı ve performanslı olduğunu gösteren ana bileşenlerdir. Kim olursa olsun bir laptop’a baktığı zaman ilk olarak bu üç donanımsal birime bakar. Geride kalan donanımsal birimlerin elbetteki perforamsa katkısı bulunmaktadır. Ancak çok detay bazen hataya sebep olabileceğini unutmayın.

Aslında konuyu çok uzatmadan özetlersek “manavdan domates alır gibi” bir teknoloji mağazasından laptop almaya kalkışmayın! Öncelikle net bütçeniz 2500 TL ise paranızın hakkını verebilecek bir laptop almak için birkaç günlük araştırma yapın. Emin olun çok çok iyi bir laptop alabilirsiniz. Yoksa sonradan vay efendim bilgisayarım donuyor, kasıyor, bu marka kötü, beni kazıkladılar gibi cümleler sarf etmeye başlarsınız. Her laptopun segment segment (iş, multimedya, oyun, all in one gibi) üretildiğini unutmayın. Aha bunun özellikleri çok iyi” diye eve getirdiğiniz bir laptop GTA 5 oynarken donmaya başlarsa şaşırmayın. Ülkemizde elektronik ürünler genellikle manav usulü satılmaktadır. Bu nedenle bir çok kullanıcı aldığı üründen memnun kalmaz. Çünkü kullanıcı aldığı ürünün hangi amaca hizmet ettiği konusunda bir fikre sahip değildir.

Mesela Ferrari çok pahalı ve kaliteli bir otomobildir. Şahin marka bir oto ile kıyaslandığında aralarında dağlar kadar bir fark vardır. Ancak siz otobandan köyünüzün stabilize yoluna girdiğinizde Şahin marka otomobil Ferrari’yi toza-dumana katacaktır. Bu nedenle seçim söz konusu olduğunda oyun mu, iş mi, multimedya mı gibi sorulara cevap vererek satın almanızda fayda var.

Bunun dışında kesinlikle bir bilene danışarak, fikir edinerek laptop almaya çalışın. Mağazaları gezin. Laptoplar hakkında fikir edinin. Çevrenize sorun. Google amcadan en iyi laptop hangisidir? Şeklinde sorular yöneltin. Birkaç güne emin olun bu konuda hem bilgi sahibi olmuş hemde bir laptop alabilecek seviyeye gelirsiniz.

Şimdi sizlere “2500 TL’ye laptop tavsiyesi” konusu ile ilgili olarak beğendiğim ve tavsiye ettiğim bir-kaç laptop markası konusunda öneride istiyorum. Verdiğim fiyatlar 2300 TL ile 2700 TL arasında değişen fiyatlara sahip. Dolar günlük olarak değiştiğinden haliyle fiyatlarda değişiyor. Ayrıca aşağıda verdiğim laptopların fiyatlarının uygun olmasının nedeni FreeDos yani windows işletim sistemine sahip değildir. Format atmasını bilen biri ile irtibata geçmeniz faydanıza olacaktır.

MSI CX62 6QD-234XTR Notebook

İşlemci : Intel Core i5-6300HQ İşlemci, İşlemci Hızı 2,3 GHz., Intel Turbo Bost Teknolojisi İle Maksimum 3,2 G
Ram : 8GB DDR4 2133 MHz (Max 32GB)
Sabit Disk : 1 TB 7200 rpm SATA
İşletim Sistemi : FreeDos (windows işletim sistemi yoktur)
Ekran Karti : Nvidia GeForce GT 940MX 2 GB Paylaşımsız Ekran Kartı

Asus K Series K555UQ-DM028DC Notebook

İşlemci : Intel® Core™ i5-6200U 2.3 GHz ( Turbo Boos Teknoloji ile 2.8 GHz) 3 MB Akıllı Bellek
Ram : 4 GB DDR4 2133 Mhz. (Max.32 GB) Ram
Sabit Disk : 1 TB (5400 rpm,SATA)
İşletim Sistemi : FreeDos (windows işletim sistemi yoktur)
Ekran Karti : Nvidia GeForce GT 940MX 2 GB Paylaşımsız Ekran

Dell Inspiron 5567-G20W81C Notebook

İşlemci : Intel Core i5-7200U işlemci (2,50Ghz,max 3,10 Ghz, 4MB Akıllı Bellek)
Ram : 8GB DDR4 DRAM (Max 16 GB)
Sabit Disk : 1 TB SATA
İşletim Sistemi : Windows 10
Ekran Karti : AMD Radeon R7 M445 2 Gb Ekran Kartı

Lenovo Ideapad IP 510 80SR0085TX Notebook

İşlemci : Intel® Core™ i5-6200U 2.3 GHz ( Turbo Boos Teknoloji ile 2.8 GHz) 3 MB Akıllı Bellek
Ram : 8 GB DDR4 2133 Mhz.
Sabit Disk : 1 TB SATA (5400 Rpm) HDD
İşletim Sistemi : FreeDos (windows işletim sistemi yoktur)
Ekran Karti : Nvidia GeForce GT 940MX 2 GB Paylaşımsız Ekran

Asus X Series X556UR-XX151DC Notebook

İşlemci : Intel® Core™ i5-6200U 2.3 GHz ( Turbo Boos Teknoloji ile 2.8 GHz) 3 MB Akıllı Bellek
Ram : 4 GB DDR4 2133 Mhz RAM (Max 12 Gb)
Sabit Disk : 500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
İşletim Sistemi : FreeDos (windows işletim sistemi yoktur)
Ekran Karti : Nvidia GeForce GT 930MX 2 GB Paylaşımsız Ekran

Yorum Yap

Cevap Yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top
izmir escort