29 Ekimde Bankalar Açık mı?

Herkese Merhaba, Bu yazımızda 29 Ekimde bankalar çalışıyor mu? 29 Ekimde hangi bankalar açık? 29 Ekimde banka açık mı? Sorularına yanıt vermeye çalışacağız. Öncelikli olarak şunu belirtmekte fayda var. Ülkemizde bankalar deyince aklımıza Vakıfbank, Ziraat, Akbank, TEB, Halkbank, Garanti, Yapıkredi, İşbankası, Finansbank, Denizbank, T-Bank, Anadolu Bankk gibi bankalar akla gelmektedir. Bu nedenle vereceğimiz bilgiler bu belirtilen bankalar için geçerli olacaktır.

Bankalar genel olarak RESMİ TATİL SAYILAN GÜNLERDE KAPALI olurlar. Yani RESMİ TATİL olarak belirtilen günlerde KAPALI’dırlar. Ancak şu unutulmamalıdır ki özel durumlarda bazı bankalar belirli zaman aralıklarında açık olmaktadırlar. Bu nedenle kesin bilgi için BURAYI klikeyerek verdiğimiz iletişim bilgilerinden ulaşmanız net bir sonuç sağlayacaktır.

Bankalar RESMİ TATİL sayılan günün bir ÖNCEKİ GÜN veya bir SONRAKİ GÜN’ü hafta içine denk geliyorsa normal mesaileri gerçekleştirirler. BANKALAR genellikle C.TESİ ve PAZAR günleri KAPALI olurlar. Bunun dışında denk gelen günlerde açık olarak normal mesai hizmetlerini verirler. Ancak bazı bankalar belirli noktalarda akşam belirli saatlere kadar veya hafta sonları belirli zaman aralığında hizmet verebilmektedirler.

29 Ekim RESMİ TATİL’dir.


Yazar Hakkında