ALES için hangi kaynakları tavsiye edersiniz?

Aslında ALES söz konusu olunca diğer sınavlar gibi çalışmaktan çok pratik yapmak en doğru olanı. Şahsen iki-üç kez ALES’e girmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki eğer analitik düşünme yeteneğini varsa çalışmadan bile çok rahat 80-90 alabilirsiniz. ALES’in aslında temel mantığı -bence- hızlı olabilmek. Olabildiğince hızlı ve seri bir şekilde soru çözmek. Zaten sorular aslında az-biraz düşünce basit olduğunu göreceksiniz. Temel sorun zaman olunca hızlı ve doğru karar verebilmek en mantıklısı.

Sizlere tavsiyem eğer ALES kaynağı arıyorsanız öncelikle internet ortamında bulunan geçmiş yıllara ait soruları indirip bir yazıcıdan çıktı alın. Zaten ALES tüm soruları yayınlamadığı için öyle çok değil sorular sadece fikriniz olur :)) Google’den geçmiş ales soruları diye aratın çıkacaktır zaten.

Kaynaklara gelince kitapdenizi diye bir firma var. Şahsen oldukça kısa sürede kargolayan ender kitapçılardan. Yayınevi olarak Yargı, Güvender, Murat ve Yediiklim yayınlarının oldukça kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Çalışma şekline gelince -tavsiyem- şöyle konulara göz gezdirip eksik kalan noktaları tamamladıktan sonra bol bol soru çözmek. Zaten çok bilgi isteyen bir sınav değil. Hatta metamatik v.s temel mantık soruları diyebiliriz.

  • ALES Soru Bankası Modüler Set 2014 – 2050 Tıkla
  • ALES 10 Fasikül Deneme Sınavı Yargı Yayınları 2015 Tıkla
  • ALES 5 li Çözümlü Deneme İhtiyaç Yayınları 2015 Tıkla
  • ALES Sayısal Yetenek Ders Notları X Yayınları 2015 Tıkla
  • ALES Son 7 Yılın Çıkmış 13 Sınav Soru ve Çözümleri 2016 Tıkla
  • ALES Sözel 3`lü Seti – Konu Anlatımlı + Soru Bankası + Deneme 2015 Tıkla

Yazar Hakkında