Asus K555LB-XO108D Notebook İnceleme

Herkese Merhaba, Bu gün sizlere son zamanların en çok tercih edilen ve tavsiye edilen Asus K555LB-XO108D Model “Laptopu” almak isteyenler için biraz bilgi vereceğim. Teknik özelliklerine geçmeden önce hemen hemen herkesin aklında ki soruya yanıt vereyim. Bu laptop ile piyasada bulunan bir çok grafik tabanlı oyunu oynayabilir ve hemen hemen bir çok programı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Oyunlar için League of Legend yada diğer adıyla LOL, Counter Strike, Call Of Duty gibi Battle oyunlar, GTA 5 ve buna benzer bir çok oyunu oynayabilirsiniz. Programlar içinse neredeyse bir çoğunu çalıştırabiliyorsunuz. Photoshop, Corel Draw, Visual Studio, AutoCad, Flash ve aklınıza gelebilecek eşdeğer programlar.

Dolar gerçektende son zamanların en üst değerinde iken 1.500-1.600 TL bandından bu özelliklere sahip bir laptop bulmak emin olun çok zor. Tabi kalitesine Asus etiketi söz konusu olunca düşünmeden alınabilecek bir laptop.

Yalnız dikkat ettiğim konulardan bir tanesi FreeDos olarak genelde satılıyor. Yani boş. Kısaca üzerinde işletim sistemi yok. Bunun için kendiniz bir şekilde Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 yüklemelisiniz. Zaten fiyatının bu denli ucuz olmasının nedeni bu. Eğer üzerinde işletim sistemi ile satılsaydı en az 2.000 TL fiyatı olacaktı.

Bu laptopu aldığınızda fortmat atmasını bilen bir arkadaşınızla irtibata geçmeniz oldukça önemli. Tasarım olarak oldukça şık. Özellikle 2014-2015 yılı üretilen Asus metalik kasaları bildim bileli sevmişimdir. Çok şık duran bir görünüme sahip.

Ara özelliklere baktığımızda üzerinde HD Web Kamerası var. 3 adet USB girişi olan laptopta, 1 adet kulaklık için çıkış, 1 adet VGA çıkışı ve 1 adet HDMI çıkışı var. Bu çıkışları (VGA ve HDMI) dilerseniz bir projeksiyon cihazına veya televizyona bağalayabilirsiniz. Herhangi bir programa gereksinim duymadan VGA veya HDMI kablosunu destekleyen bir TV’ye veya Projeksiyona bağlayabilirsiniz.

Ağırlığı ise 2.30 kg civarında. Yani ne çok ağır nede çok hafif diyebiliriz. Ayrıca Bluetoot, Kablosuz Wifi Özelliği ve Kablolu internet için kablo girişi mevcut. Optik sürücü olarak bir DVD Reader var tabi.

 Ana Özelliklere Gelince:

  • İşlemci : Intel® Core™ i5-5200U 2.2 GHz, Turbo Boost ile 2.7 GHz’e kadar 3 MB Akıllı Bellek
  • Ram : 4 GB DDR3 1600 Mhz. (Max.8 GB) Ram
  • Sabit Disk : 1 TB (5400 rpm,SATA)
  • İşletim Sistemi : FreeDos (windows işletim sistemi yoktur)
  • Ekran Karti : NVIDIA GeForce GT 840M 2GB Ekran kartı

Gerek işlemcisi, gerek RAM ve gerekse Ekran Kartı özelliği çok iyi. Bu fiyata kesinlikle kaçırılmayacak bir laptop. Ama her zaman dediğim gibi ürünü görmeden dokunmadan almayın!

Ürünün en ucuz ve uygun fiyatına N11’de rastladım. Dilerseniz buradan bakabilirsiniz. TIKLA

asus k555lb xo108d (2) asus k555lb xo108d (1)


Yazar Hakkında