Dini Yoktur Terörün!

Bu yazıyı okumak ya da okuyup anlamak için müslüman olmaya gerek yok. Eğer müslümansan dinine sahip çık. Müslüman değilsen de her ‘ben müslümanım’ diyene inanma, ya da gerçekten müslüman olan birinden terörist olmasını bekleme.

Yıllardır adice oyunlarla, Müslüman devletlerin ellerinde bulunan petrol kaynaklarını bir şekilde kendi himayesine almaya çalışan, aynı zamanda da anti-islamcı olan kapitalist canavarların oyununa gelme.

İslam adaleti savunur, birliği savunur, dürüstlüğü savunur, güveni savunur, sevgiyi savunur. İslam git masumu havaya uçur demez. İslam kundaktaki bebeği katlet demez. İslam kini önermez. İslam intikam diye yan demez.

Ama sen de haklısın. Sen böyle bir dini kendin araştırıp öğrenmedin. Okumadın. Ah pardon okudun:Arapça… Ne anladın? Hiçbir şey! İki kelam da Türkçesini okuyup ne demek istediğini araştırmadın ki. Tabi ki bunu fırsat bilen, sahte din tayfası yıkadı da yıkadı beynini. Aralarında doğru dedikleri de vardı, kendi zihniyetlerine (çıkarlarına) göre evirip çevirdikleri de. O doğru olan kısımları da korkuta korkuta aktardılar size.

Allah’ın sevgisini kazanmayı aşılamak yerine, Allah korkusunu işlediler kalplerinize. Bizde en etkili eğitim, öğretim sistemidir korku. Saygıyı bile korktuklarımıza duymaz mıyız zaten? Hak edip etmemesi önemli değildir.

Bu ürkütücü sistemin üstüne bir de kapitalist canavarların İslâm üzerine yapıştırdıkları terörist yaftası zaten korkuyla aşılandığınız dinden soğuma sebebiniz oldu. Ne güzel değil mi? Sen ne olduğunu bilme, neye inandığın hakkında zerre fikrin olmasın, ama ‘bunlar yüzünden dinden soğudum’ diyerek medeni olduğunu zannet.

Sen zaten hiç ısınmamışsın ki nereden soğuyorsun? Yakmadığın ateşe su mu tutuyorsun?

Sen neye inandığını bilseydin, ne dinin istismar edilerek kullanılırdın ne de adi bir terörist grubu yüzünden dininden soğurdun.

İnsanları dinle, ırkla, renkle bin parçaya bölüyorlar. Uyumaya devam edelim bizler.

İslam hakkıyla yaşanılırsa güzeldir. Zorlama da yok. Kimseye zorla müslüman ol deme hakkımız yok. Herkesin kendi tercihidir din. Ama saygı duyma zorunluluğumuz var. Hem de hepimizin, hem de her dine,her inanca.

Orta Doğuda yapılan Katliamı da müslümanlar mı yaptı? O topraklara giren ülkeler hangi dinlerin mensupları? Peki ya Dünya Savaşları sırasında yapılan katliamlar? O halde onları da Hristiyan terör örgütü ya da Yahudi terör örgütü, vs şeklinde mi adlandırmalı acaba?

Hayır! Tıpkı İslam gibi diğer bütün dinler karşıdır kötülüğe, kıyıma, zorbalığa… Terörün dini yoktur, onun taptığı para, ibadeti de ona ulaşabilmek için yaptığı katliamdır.


Yazar Hakkında

    Hadi bir şeyler yazalım :))