Dünyanın En pahalı 10 Cep Telefonu

Cep telefonu günlük hayatımızda önemli bir gereklilik haline geldi. Günümüz toplumunda insanların cep telefonundan daha fazla bağlandığı bir cihaz neredeyse yok gibi. Artık insanoğlu, hayatından cep telefonu çıktığı anda her şey bitecekmiş gibi görmeye başladı. Bu ilginin neticesinde piyasada, en ucuz telefondan en pahalı telefona kadar birçok telefonu müşteriye sunmaya devam etmektedir. Dünyada artan zengin sayısının ihtiyaçlarının ve isteklerinin de sürekli arttığını fark eden şirketler bu talebi karşılamak için üst gelir grubuna hitap eden özel telefonlar üretmeye başlamışlardır. İşte dünyanın en pahalı 10 cep telefonu listesi;

  1. Vertu Signature Diamond

Vertu-Signature-Diamond

Vertu’nun tasarladığı Diamond 88.000$’lık fiyatı ile dünyanın en pahalı cep telefonları listesinde 10. sırada yer almaktadır. Vertu lüks cep telefonları ürünleri için çok ünlüdür. Platin gövde etrafına kaplanmış elmaslar ile oldukça hoş bir görünüme sahip olan bu telefona sadece 200 kişi sahip olacakmış. Demek ki bu telefona sahip olacak kişiler çevresindekilere muhakkak hava atacaklardır.

  1. iPhone Princess Plus

iPhone-Princess-Plus

 Eğer iPhone’un pahalı olduğunu düşünüyorsanız, Princess Plus’ı daha görmediniz demektir.  Bu iPhone Avusturyalı ünlü tasarımcı Peter Aloisson tarafından tasarlanmıştır.  176.400 $ olan fiyatı süslemeler için kullanılan değerli materyaller ile dengeliyor. 17,75 karat beyaz altından yapılmış kenar kısımlarda 138 adet özel Princess kesim ile parlıyor. 180 farklı pırlanta bu iPhone’u süslüyor. Kullanılan elmaslar 16,5 karat ağırlığında olup müşterisine en iyi kaliteyi sunuyor.

  1. BlackDiamond VIPN Smartphone

BlackDiamond-VIPN-Smartphone

Jaren Goh  tarafından Sony Ericsson için konsept olarak geliştirilen bu telefonun gövdesi ayna yansımalı polikarbonla kaplanmıştır ve organik LED teknolojilidir.  300.000 $ dolar bedelli bu telefon biri navigasyon tuşlarında diğeri arka panelde olmak üzere iki elmas ile süslenmiştir.

  1. Vertu Signature Cobra

Vertu-Signature-Cobra

Dünyanın en pahalı cep telefonu listesinde 7. sırada yer alan Vertu Signature Cobra ünlü Fransız kuyumcu Boucheron tarafından tasarlanmıştır. Telefonun kenarlarında kobra yılanı tasarımı oldukça özel dizayn edilmiştir. Bu lüks telefonda yılanın gözleri zümrütten yapılmış, çevresinde bir beyaz elmas ve 439 tane yakut bulunmaktadır. Gösterişli olan bu telefonun fiyatı diğer vertu modellerinde olduğu gibi cep yakacak cinstedir.

  1. Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Gresso-Luxor-Las-Vegas-Jackpot

 2005 yılında İsviçre’de yapılmış olan bu telefonun fiyatı 1 milyon $’dır. Telefonun arka paneli, 200 yaşından daha yaşlı olan Afrika ormanlarındaki dünyanın en pahalı ağacından yapılmış olup, tuşlar safir kristalden oluşmuştur.

  1. Diamond Crypto Smartphone

Diamond-Crypto-Smartphone

 Windows CE işletim sistemine sahip olan bu akıllı telefon lüks aksesuar üreticisi Peter Aloisson tarafından tasarlanmıştır. 1.3 milyon $ olan fiyatı ile dünyanın en pahalısı olarak etiketlenmiştir. Telefonun kasası platinden yapılmış ve 50 adet pırlanta ile süslenmiştir. Kasanın üstündeki şirket logosu ve ortadaki navigasyon tuşu 18 ayar pembe altından üretilmiştir.

  1. GoldVish Le Million

GoldVish-Le-Million

Bir sürü lüks saat ve mücevher tasarlamış olan ünlü tasarımcı Emmanuel Gueit tarafından tasarlanmıştır. Eylül 2006’da Fransa’nın Cannes şehrinde milyoner fuarında satılan bu telefon Guiness rekorlar kitabına dünyanın en pahalı cep telefonu olarak girmeyi başarmıştır. 1.3 milyon $ olan bu tasarım telefon, 140 gr beyaz altından ve üzeri tamamen 120 karat VVS-1 sınıfı elmastan oluşuyor. Telefondan daha çok mücevhere benzeyen bu telefon, parası çok olup nereye harcasam diye düşünenlere hitap edeceğe benziyor.

  1. iPhone 3G King’s Button

Dünyanın en pahalı 3. telefonu olan bu telefon Apple iPhone’un bir başka şeklidir. Ünlü kuyumcu Avusturyalı Peter Aloisson tarafından tasarlanmış olan bu telefonun 138 elmastan oluşması buna 2.4 milyon $’lık bir fiyat belirlemiştir. Ana ekran tuşundaki 6.6 karatlık beyaz pırlantalar bu telefonun güzelliğine güzellik katmıştır.

kings-button-iphone

  1. Supreme Goldstriker iPhone 3G 32GB

Apple iPhone’un bir varyantı olan Supreme iPhone 3G’nin fiyatı 3.200.000 $’dır. Bu telefonun kasası 22 karat som altından yapılmıştır. Ekran elmaslarla süslenmiş, ana ekran tuşu 7.1 karat elmas ile kaplanmıştır. 
Supreme-Goldstriker-iPhone

  1. Diamond Rose iPhone 4 32GB

Bugüne kadar dünyanın en pahalı iPhon’u Stuart Hughes tarafından yapılmış olan Diamond Rose iPhone 4 32GB’dır. Fiyatı yaklaşık 8 milyon $’dır.  Telefonun çerçevesi gülden yapılmış 500 kusursuz elmasla kaplıdır. Arka panelde apple logosu 53 elmasla donatılmıştır. Bu özellikleri ve fiyatı ile bu telefon için cepte taşınan bir hazine diyebiliriz.

Diamond-Rose-iPhone


Yazar Hakkında