Düşük KPSS Puanıyla Memur Alan Kurumlar

KPSS’da 60 puanla memur alan kurumlar: Etiket: düşük kpss puanıyla memur alan kurumlar 2014, kpss ortaöğretim puanıyla memur alan kurumlar, düşük kpss puanıyla atama yapan kurumlar, kpss puanıyla personel alan kurumlar, kpss puanıyla memur alımı, ortaöğretim kpss puanı ile memur alan kurumlar, 60 puanla memur alan yerler 2014, 60 puanla memur alan yerler 2014 ortaöğretim, 60 puanla memur alan yerler 2014, kpss 60 puanla memur alan yerler, 2010 kpss 60 puanla memur alan yerler, 65 puanla memur alan yerler, 65 puanla memur alan yerler 2014 önlisans, düşük puanla memur alan yerler, 64 puanla memur alan yerler ile ilgili sorularınızı burada cevaplamaya çalışacağız.

Öyle çok ballandırmadan KPSS’da 60 veya düşük KPSS puanıyla memur alan kurumlar konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bildiğiniz üzere kurumlar kendi bünyelerinde istihdam edeceği personeli genellikle KPSS puanına göre almakta. Alacağı personel miktarı fazla olduğunda haliyle ters orantılı olarak oldukça düşük puanlarla atanabiliyorsunuz. Eğer çok tercih edilmeyen veya mezunu az olan bölümlerden personel almak istediğinde puan bir hayli düşüyor. Bu tamamen bölümün özelliğine ve alacağı personel miktarına göre değişiyor. Birde şöyle bir durum var. Özel mülkatla alım yapılan bazı kurumlarda önce belirli bir baraj puanı uygulanıyor ve daha sonra mülakattan yapılan değerlendirmeye göre puanlama yapılarak alımlar gerçekleştiriliyor.

Sağda solda yazılan 30 40 50 v.s  kpss puanı ile memur alan kurumlar başlığına itibar etmeyiniz. Bu oldukça değişken bir durum. Dün personel yokluğundan ve mezunu az olan bir bölümden oldukça düşük bir puan ile atanan  bugün yüksek puanlarla atanabilir. 

Başta dediğimiz gibi herhangi bir devlet kurumu belirli baraj puanı uygulayarak özel mülakataa ve özel şartlarla personel alımına gidebilir. İşte burada şansınız artar.

Lütfen İnceleyin:

KPSS Ortaöğretim Atanma Puanları TIKLA

KPSS Lisans  Atanma Puanları TIKLA

60 puan ve altında almadığınız sürece devlet memuru olma şansınız her zaman vardır.


Yazar Hakkında