En Ucuz Laptop Nerden Alınır?

Bu yazımızda en ucuz notebook nerden alınır? sorusuna kısa ve öz bir şekilde kafanızı çok karıştırmadan yanıt vereceğim. Cebinizde laptop almak için ayırdığınız belirli bir miktardaki para ile en uygun, en ucuz laptopu almak istiyorsunuz. İnternete girsin, müzik, video,film izlensin ve diğer işlemlerinizi yapabilecek özellikte bir laptop arıyorsunuz.  Genellikle ucuz bilgisayar söz konusu olduğunda çocuğum ödev yapsın, internet işlemleri, video-film izleme, belki oyun oynama yada yüksek grafik istemeyen programlar kullanma olarak düşünülebilir.

Size tavsiyem şu ki eğer ucuz ve uygun bir laptop almak istiyorsanız kaliteli bir marka almanızı öneriyorum. Adı sanı belli olmayan ucuz bir marka sonradan çıkabilecek arızalarda veya sorunlarda size destek olmayacapını hatırlatmak isterim. Nihayetinde elektronik bir eşya. Bozulduğu anda kısa süre içerisinde garanti kapsamında değerlendirecek, kargo v.s gibi ücretler için sizden para talep etmeyecek bir marka her zaman en doğru bir seçimdir.

Laptop almaya karar verdiyseniz bunun yanında çanta almayıda ihmal etmeyin. Çünkü taşıma v.s işlemlerinde laptopun zarar görmemesi için çok faydalı olacaktır. Bunun yanında dilerseniz kablosuz bir mouse/fare almanızıda öneririm. Touchpad dediğimiz kısmından laptop kullanmak biraz zordur diyebilirim.

Gelgelelim en ucuz laptopu nereden alabilirim sorusunun cevabına. Tecrübelerime dayanarak aşağıdaki firmalardan ucuz ve kaliteli laptoplar alabilirsiniz. Bu firmalar kendini kanıtlamış kurumsal firmalardır. Ve dilersenniz internet üzerindende spariş verebilir yada bir arkadaşınıza aldırabilirsiniz.

Tabi yukarıda saydıklarımızın dışında bazen bazı firmalar kampanyalı laptoplar satabiliyor. Bu hem uygun oluyor hemde ucuz ve kaliteli oluyor. Örneğin A101, BIM, UCZ gibi.


Yazar Hakkında