Excelde Her Sayfada Başlık Yazdırma Nasıl Yapılır?

Özellikle Excel ile çalışırken eğer elimizde uzunca bir liste varsa ve bunu yazıcı yazıdıracaksak listenin başlıklarının otomatik olarak yazdırılmasını isteyebiliriz. Böylece tek seferde tüm başlıkları tüm sayafalara yazdırmış oluruz. Bir nevi başlıkları sabitleştirip yazdırmak gibi bir olay. Aslında manuel olarak yapılabilir ancak oldukça zahmetli bir iş. Şimdi nasıl yapılacağını gösterelim. Eğer anlaşılmadıysa videoyuz izleyebilirsiniz… Kısa ve öz bir şekilde anlattım.

1- Excel’de Sayfa Düzeni burada Başlıkları Yazdır seçilir ve bir pencere açılacak. Bu pencereden (Çalışma Sayfası) Üstte Yenilecek Satırların karşısındaki buton kliklenir.

excelde-her-sayfada-baslik-yazdirma-01

Yukarıdaki işlemi yaptığınızda alttaki gibi bir kısım oluşacak burda fareniz ile hangi kısımların yenilenmesini istiyorsanız bu iki kısmı seçiyorsunuz. Bu kısımları seçtiğiniz anda ufak bencerede $ işareti ile simgeler belirecek. Bu seçtiğiniz alanlar oluyor. İşlem bittyise ok ile gösterdiğim yeri klikleyiniz.

excelde-her-sayfada-baslik-yazdirma-02

Ve son olarak tamam diyoruz. Artık sayfanızı yazdırabilirsiniz. Böylece yazdırırken başlıklarınız tüm excel sayfalarında olacak…Sorusu olan.

excelde-her-sayfada-baslik-yazdirma-03


Yazar Hakkında