Bilişim Teknolojileri

Flash Bellek Dolu Ancak Dosyalarım Gözükmüyor


Herkese Merhaba, Bu sayfaya geldiyseniz son zamanların en berbat virüslerinden biriyle karşı karşıya kaldınız demektir. USB Belleğinizi (Flash Bellek) bilgisayara taktığınızda eğer içi boş gösteriyor fakat kapasitesine baktığınızda içerisinde dosya olduğu görünüyorsa korkmanıza hiç gerek yok.

Çok basit bir hareketle dosyalarınızı geri getireceğiz. Bu arada bu virüs flash belleğinize ya bilgisayarınızda yada başka bir bilgisayardan USB Belleğinize bulaştığını belirtmekte fayda var.

Flash Disk Dolu Fakat Boş Gösteriyor

İşlemlerimiz oldukça basit. Flash Belleğinizi bilgisayarınıza takın. Bilgisayarıma kısmına girip girip flash diskinizin üzerine fare ikonu ile gelip klavyeden SHİFT tuşuna basılı tutarak Sağ Klik yapın.

Açılan panelde Komut Penceresini Burada Aç seçeneğini seçin.  Siyah bir pencere açılacaktır. Açılan bu pencereye attrib -h -r -s /s /d *.* bu kodu farenizle kopyalayıp açılan siyah ekranda SAĞ KLİK yapıp yapıştır deyin. Ve ENTER‘a basın.

Bu işlemi yaptıktan sonra yanıp sönen imlecin bir alt satıra geçmesini bekleyin. (Tahminen 5-45 saniye) Ardından USB (flash) belleğinizin içerisini kontrol edin. Muhtemelen isimsiz bir klasör oluşacaktır. İşte bilgileriniz bu klasörün içinde.

Önemli Not: Flash belleğinizi en son nerede kullandıysanız orda antivirüs kullanmayı ihmal etmeyin. Yoksa ortamdaki bilgisayarlara bulaşma ihtimali var. Sonra herkes size usb belleğimde bilgilerim kayboldu, dosyalarım görünmüyor, flash diskim boş gözüküyor şikayetiyle gelecektir. Ayrıca işlem başarılı yada başarısızda olsa lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin. Bir teşekkürü hak ettik değil mi? :))

Yorum Yap

Cevap Yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top
izmir escort