Genel

Garipçe Köyü Nasıl Gidilir Ne Yapılır?


Nasıl Gidilir? 

İETT (Otobüs) İle: Efenim her nerden geliyorsanız gelin metro’nun son durağı olan HACIOSMAN’a gelmelisiniz. Taksimden,Şişliden bindiğininizde metronun son durağı olan HACIOSMAN’a gelirsiniz… Ortalama 10-15 dk sürüyor. Ondan sonra hemen metronun çıkışında 150 numaralı İETT otobüsüne bindiğinizde sizi en son durak olan GARİPÇE KÖYÜ‘ne götürür. Aha burdanda saatlerine bakın TIKLA. Hacıosman ile ortalama 15 km lik bir yolu var. Otobüsle 45 dk sürüyor… Bu kadar…

Kendi Arabanızla Gelmek İçin: Efenim otomobil ile gitmek için öyle böyle SARIYER Merkeze kadar gelmelisiniz. Eğer uzak bir yerden geliyorsanız Hacıosmandan çıktıktan sonra TÜNEL’i kullanmanız hem size rahat hemde kısa sürede bir ulaşım sağlayacaktır. Sarıyer Merkezden 10 km mesafede bir yer. Merkeze geldiğinizde Garipçe Köyüne gideceğinizi söylemeniz halinde size tek bir yol tarifi verecektir. Sarıyerden çıktığınız anda bir sürü Garipçe Köyü  tabelası sizi yol boyunca karşılayacaktır. Köyde otopark sorunu yok. Oldukça güvenli bir köy. Zaten gidenlerin tamamı sabah kahvaltısı yada akşam yemeği için gider. Otoparkta mevcuttur.

Ne yenir ne içilir? : Efenim öncelikle kahvaltı konusunda İstanbulun BİR NUMARALI bir yerine gidiyorsunuz. Aslında fiyatlarda oldukça makul düzeyde ve kazıklanma ihtimalinizin en düşük olduğu bir yer. Balık konusunda da eminim beğeneceğiniz bir lokasyon. Zaten Kaşı Kumluk restaurant deince akla ilk gelen Garipçe Köyü…Garipçe Köyü deyincede Kaşı Kumluk geliyor akla… Size sunulan kahvaltı menüsünü istanbulda bir yada iki yerde bulabilirsiniz. Bunu çok rahatlıkla iddia edebilirim.

Gezilecek Yer: Garipçe Kalesi var ve manzarası oldukça süper bir yer!…Yeni köprünün ayaklarının hemen dibinde olabildiğince uçsuz bucaksız karadeniz… Ve güzel bir koy… Sessizlik ve su dalgalarının sesi ile kahvaltı… Yemekten sonra çıkıp kilyosa denize gidebilirsiniz.

Fotoğraflar: Kaşı Kumluk Balık Lokantasına Aittir.

Bknz: Tıkla

Yorum Yap

Cevap Yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top
izmir escort