Google Asistan Ülkenizde Kullanılamıyor | Kesin Çözüm

Akıllı telefon kullanıcıların son zamanlarda yaşadığı bir sorundan bahsetmek istiyorum. Özellikle Google’nin güncellemesi ile beraber cep telefonunun ekranında “google asistan ülkenizde kullanılamıyor” uyarısı geliyor. Bir çok kişi silmeyi deniyor ama malesef başarılı olamıyor. Şimdi sizlere google asistan ülkenizde kullanılamıyor  hatasının çözümünü anlatacağım.

1.Yöntem

İlk Yol Şu: Aslında en basit ve bilinen yol. Bu yol ile olmazsa yani yapamazsanız diğer yolu önereceğim. Ama bu yol %100 hatayı çözecektir. Şimdi, “Google Asistan Ülkenizde Kullanılamıyor” uyarısı aslında bir widget. Bunu kullandığınız için bu uyarı karşınıza çıkıyor. Yapacağımız işlemi Samsung Galaxy telefonda yaptım ancak; HTC, LG, Xperia gibi tüm android telefonlarda yol aynı. Widget’ı kaldırmayı biliyorsanız bu Widgetı kaldırdığınızda sorun çözülecektir. Şimdi;

Parmağınızı hızlı bir şekilde alttaki gibi açılış sayfasında iken aşağıya doğru kaydırın. Ve ardındna parmağınızı boş ekranda basılı tutun. Ardından X Kaldır yazısına sürükleyip bırakın. Bırakma esnasında kırmızı olunca bırakabilirsiniz. Alttaki fotoğraftaki gibi resimlli bir şekilde anlattık. Eğer bu yöntem başarısız ise diğer yönteme geçin. Ancak dediğim gibi en doğru ve bilinen yöntem bu.

google asistan problemi

 2. Yöntem

1- Telefonunuzun Ayarlar—> Dil ve Giriş Sekmesini klikledikten sonra Dil Kısmını English (United States) yapın.

google asistan ülkenizde kullanılamıyor

2- Bu işlem tamamsa tekrar telefonunuzun Settings/Ayarlarkısmına gelin burdan Application Manager / Uygulama Yöneticisi kısmını seçin ve Google App / Google Uygulaması yazan yeri seçip sırasıyla Ön Belleği Sil, Veriyi Sil ve Güncellemeleri Kaldır seçeneklerini seçiniz. Bu işlem tamamsa diğer adıma geçelim.

google asistan hatası

3- Şimdi yapacağınız şey Dil Seçeneğini Türkçe haline getirmek. Bunu yaptıktan sonra işlemimiz tamamdır. Şimdi Kontrol edebilirsiniz. Başka bir sorun varsa yorum kısmından sorun yanıt verelim.

Etiket: Google Asistan Ülkenizde Kullanılamıyor çözümü, Google Asistan Ülkenizde Kullanılamıyor uyarısı


Yazar Hakkında