Google Chrome Gizli Pencere Nedir? Nasıl Kullanılır?Bu yazımızda sizlere sıkça sorulan ve merak edilen Google Chrome Gizli Pencere (Sekme) hakkında bilgi vereceğim. Normal şartlar altında Google Chrome ile gezindiğiniz tüm web siteleri taraycısınıza kaydedilmektedir. Bu tüm tarayıcılar içinde geçerlidir. Yani İnternet Explorer, Safari, Opera, Mozilla ve Google Chromede girdiğiniz web sitelerini ve girdiğiniz tarih/saat kaydedilmektedir. İnternet geçmişinizi görmek için Google Chromede CTRL+H tuşuna basmanız yeterlidir. Bu tuşa bastığınız karşınızda Google Chrome Web Geçmişiniz gelecektir.

Girdiğiniz web sitelerin kaydedilmesini önlemek için Google Chrome Gizli Sekme veya Google Chrome Gizli Pencere denilen bir kısım war. Bu kısımda internete girdiğinizde hiçbirşekilde girdiğiniz web siteleri kaydedilmez, şifreleriniz, parolalarınız bu pencereyi kapattığınız anda silinir gider.

Google Chrome Gizli Pencereye erişmek için CTRL+SHİFT+N tuşuna basmanız veya Google Chrome Penceresinin sağ üstteki (alttaki fotoğraftaki gibi) klikleminiz yeterli. Böylece Google Chrome Gizli Moda/Pencereye/Sekmeye geçmiş olursunuz.

Google Chrome Gizli Sekmede açık olan tüm gizli sekmeler kapatıldıktan sonra tarayıcınızın geçmişinden, çerez deposundan veya arama geçmişinden silinecektir. Saedec İndirdiğiniz dosyalar kalacaktır. Ancak şu unutulmamalıdır; bu yöntemle şirketinizdeki SERVER ve SERVİS SAĞLAYICISI’ndan girdiğiniz siteleri gizleyemezsiniz.Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Mezunu.

Yorum Bırak:

E-posta adresiniz burada yayımlanmayacak.

Site Footer