Google Pin Kodu Gelmedi | Kesin Çözüm

Google adsense pin kodu gelmedi? Google pin kodu nedir? Google Adsense pin kodu ne süre gelir? Google pin kodu ne zaman gelecek? Google adsense pin kodu girmeden hesap ne türlü doğrulanır? benzeri sorulara yanıt arayan internet site mağdurları biraz sabırlı olmaları halinde kendilerine bu kod ulaşacaktır. Korkmayın GOOGLE sizi aldatmaz.

Merhabalar:
Adsense hesabınızdaki kazandığınız para ödemelerini almak İÇİN GOOGLE ADSENSE’de yazmış olduğunuz adrese bir PIN kodu gönderilmektedir. PİN Kodu geldiyse zaten sıkıntı yok :)) Ya gelmediyse?

PIN KODU eline ulaşmayanlar amaçlı sırasıyla yapması gerekenleri yazmaya çalışacağım.

Google Adsense’de size ait adresin net olduğuna emin olun

Google adsense hesabınıza giriş yaptıktan ardından dişli çark simgesini tıklayın ve ayarlar kısmından adresin doğrulama irtibat kısmına klikleyin. Bulunduğunuz yerin tam adresini doldurup kaydedin. Adresin bilgilerini girdikten yaklaşık 2-4 hafta içerisinde adresinizi onaylanması için size uyarı simgesi verecektir.

Google Adsense Pin Kodunu  Doğrulama İşlemi

Google Adsense hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza ”Adresinizi doğrulamadığınız amaçlı ödemeleriniz şu anda bekletilmektedir. PIN kodunuzu postayla aldıktan ardından adresinizi doğrulamak amaçlı burayı tıklayın.” diye bir uyarı yazısı çıkacaktır. Google adsense adresin bilgilerini doğru bir şekilde girdiyseniz pin kodu 1 kaç ay içinde içerisinde PTT yöntemiyle adresinize ulaşır. Burada geleceği yöntem PTT olduğunu belirtmekte var. Bu nedenle adres belirtirken geleceği PTT yi kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca POSTA KODU gibi bilgilerde oldukça önemlidir. En ufak hatalı durumda adresinize bu kod gelmez.

Google pin kodu gelmemesi halinde 3 defa pin kodu iradeye hakkına sahipsiniz. Google pin kodunu 3 defa girmediyseniz KİMLİK FOTOKOPİNİZİ belirttikleri adrese göndermeniz yeterli.

Yapılacak işlem sırasıyla şu:

Google adsense pin girmeden hesap doğrulama: Google Adsense 3 kez pin kodu isteme hakkınız doldu ise yapılması gerekenler sırasıyla şöyledir.

Google Adsense hesabı açıkken buraya tıklayınızAçılan sayfada EVET deyip ilerleyin. Adınızı soyadınızı ve E-posta adresinizi giriniz. Yayımcı numaranızı giriniz. Kimlik fotokopisini arkalı önlü çekip ekleyin. Kısa zamanda adsense hesabınız onaylanacaktır :))

NOT:
Kazanç tutarınız doğrulama eşiğinin üzerinde olması gerekmektedir. Yani kazanç tutarınızın 10 ABD dolarının (veya yerel para birimindeki karşılığının) üzerinde olması gerekiyor. İçi boş adsense ile bir yere başvuramassınız :))

google-pin-kodu

Google (PIN) doğrulamaya genel bakış

Google, hesapların güvenliğini korumak amacıyla, size herhangi bir ödeme gönderebilmek için adresinizi doğrulamanızı zorunlu kılmaktadır. Bunun için, Alacaklı Profili adresinize bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) göndeririz. Daha sonra, bu PIN’i hesabınıza girmeniz gerekir.

PIN’im ne zaman gelecek?

Hesap bakiyeniz ilk kez doğrulama eşiğine ulaştıktan birkaç gün sonra PIN’inizi basılı olarak normal postayla göndeririz. PIN’ler genellikle 2-4 hafta içinde alıcıya ulaşır, ancak bu süre bulunduğunuz yere bağlı olarak uzayabilir.

PIN mektubu neye benziyor?

PIN’inizi 11,4 x 15,2 cm boyutundaki beyaz bir kart üzerine basarak göndeririz. Örneğe bakın

PIN’imi ne zaman girmem gerekir?

İlk PIN’inizi, oluşturulduğu tarihten itibaren 6 ay içinde hesabınıza girmeniz gerekir. PIN’i 6 ay içinde girmezseniz, sayfalarınızda reklam göstermeyi durdururuz.

PIN’imi nereye girebilirim?

PIN’inizi aldığınızda, PIN mektubunda yer alan talimatları uygulayarak hesabınıza girebilirsiniz.

PIN’im gelmezse ne yapmalıyım?

Bölgenizdeki posta hizmetinde yaşanan sorunlar nedeniyle, PIN’inizin size ulaşmayabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, ilk PIN’iniz elinize ulaşmazsa, 2 kez daha yeni PIN isteyebilirsiniz. Yeni PIN’i nasıl isteyeceğinizi öğrenin.

Size resmi kimlik belgemin veya faturalarımdan birinin fotokopisini gönderebilir miyim?

Ancak 3 kez PIN isteme hakkınızı da kullandığınız halde son PIN isteğinizden itibaren 4 hafta içinde hiç PIN almadıysanız gönderebilirsiniz. Bu durumda, hesabınızda oturum açtığınızda Ana sayfanızda, adresinizi içeren resmi bir belgeyi “Bize Ulaşın” formu aracılığıyla gönderebilmeniz için uygulamanız gereken adımları anlatan bir bildirim göreceksiniz.

Adsense Pin Kodu İsteme 100% Çözüm Pin Kodu Doğrulama & Adsense Pin Kodum Ne Zaman Gelir

Kaynak:
1- https://support.google.com/adsense/answer/157667?hl=tr


Yazar Hakkında