Görüntülü arama yapan telefonlar hangilerdir?

Aslında bir çok kişi özellikle iPhone, LG, Sony Xperia Z veya HTC kullanıcıları aldıkları telefonun herhangi bir uygulama olmadan 3G ile doğrudan görüntülü arama yapabileceğini düşünüyor. :)) Şahsen iki-üç bin tl’ye aldığınız bir iPhone’nin ucuz bir General Mobile gibi görüntülü arama yapamaması komik değil mi?

Bir çok telefonum görüntü arama yapıyor mu diye google’de arama yapıyor? Ama karşılaştıkları durum şu. Sadece Samsung ve General Mobile’nin yeni nesil telefonlarında görüntülü arama yapma özelliği mevcut. Nedenine gelince. Muhtemelen patent sorunundan dolayı diğer cep telefonları bunu kullanamıyor. Ama öyle yada böyle  iPhone, LG, Sony Xperia Z veya HTC gibi telefonlar 3. party dediğimiz uygulamarla görüntülü konuşma zorundalar.

Ayrıca şahsen görüntülü görüşme özelliği olan SAMSUNG’ta yaptığınız görüntülü görüşmedende tat alamıyorsunuz. Genellikle donuk,soluk, karanlık oluyor. Birde tutturmuş GSM operatörleri 4.5G’ye geçtik diye. Hepsi hava cıva. Daha 3G’ye geçemediniz 4.5G diye ortalığı velveleye veriyorsunuz. Neyse.

Görüntülü konuşma yapmak isteyenler aşağıdaki uygulamaları kullanabilir. Şahsen bilgisayarınıza bir SKYPE indirip kullan derim. Daha sağlıklı :))

1- TANGO: TIKLA İNDİR.

Tango, sizin için önemli olan kişilerle bağlantı kurmanızı, sosyalleşmenizi ve eğlenmenizi sağlayan ücretsiz bir mesajlaşma hizmetidir. Metin mesajları gönderin, görüntülü ve sesli görüşmeler yapın, fotoğraflar paylaşın, yeni arkadaşlar edinin, oyunlar oynayın, Spotify destekli müzik mesajları gönderin ve daha pek çok şey yapın! Tango’yu bir numaralı mesajlaşma uygulaması ve yeni mobil sosyal ağı olarak kullanan tüm dünyadan yüz milyonlarca insana siz de katılın.

2- LİNE TIKLA İNDİR.

LINE, ne zaman isterseniz ve nerede olursanız olun, günün 24 saati ÜCRETSİZ arama yapabileceğiniz, görüntülü konuşabileceğiniz ve mesajlaşabileceğiniz bir iletişim uygulamasıdır. LINE 52 ülkede en çok indirilen uygulamalarda birinci olmuştur, bu ülkeler arasında Japonya, Tayland, Tayvan, İspanya, Çin, Endonezya, Singapur, Hong Kong, Malezya, Hindistan, İsviçre, Suudi Arabistan, Meksika, Rusya, Makao, Birleşik Arap Emirlikleri ve daha birçok ülke bulunmaktadır!

3- HANGOUTS TIKLA İNDİR.

Hangouts; ileti, fotoğraf vs. gönderip almanıza ve hatta bire bir olarak veya bir grupla ücretsiz video görüşmeleri ve sesli görüşmeler başlatmanıza olanak veren bir mesajlaşma uygulamasıdır!

Kaynak:
1- https://play.google.com


Yazar Hakkında