Hangi Yazıcıyı Almalıyım?

Şimdi sizlere kısa ve öz bir şekilde öyle ballandıra ballandıra cümle kurmadan, kafanızı karıştırmadan bütçenize ve kullanımınıza en uygun hangi yazıcıyı alacağınızı anlatmaya çalışacağım!

Efenim şimdi piyasada Barkod Yazıcı, Çizici, Çok Fonksiyonlu Yazıcı, Çok İşlevli Yazıcı, Fotoğraf Yazıcı ,Fotokopi Makinası, Lazer Yazıcı, Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı, Inkjet Yazıcı, Nokta Vuruşlu Yazıcı, Matris Yazıcı adı altında bi sürü marka/model var. Muhtemelen siz “benim bir miktar param var bana ömürlük, çok masraf çıkartmayan, kartuş veya toneri ucuz, kaliteli v.s gibi özellikleri olan bir yazıcı” istiyorsunuz.

Ki buradaki yazınında temel amacı kişisel bir kullanım için en uygun yazıcı.

Uzun lafın kısası ister kişisel olsun ister işyerinize alın hiç farketmiyor kesinlikle ama kesinlikle Laser Yazıcı alın! Gidipte paranızı başka bir yazıcıya kesinlikle ayırmayın. Yazık olur. Lser yazıcı diğer yazıcılara göre daha uzun ömürlü, daha çok baskı ve dayanıklık gibi özellikleri mevcut.Diğer çok fonksiyonlu yazıcılar ise çok az baskı ve çok maliyetli yazıcı tipleridir.

Laser Yazıcılar: Son geliştirilen yazıcı türüdür. Sessiz, yüksek baskı kalitesine sahip ve diğer yazıcılara göre daha hızlıdır. Temel olarak fotokopi makinesine benzer bir baskı tekniği kullanırlar. Fotokopi makinesi ile lazer yazıcıyı birbirinden ayıran özellik; baskı kaynağının bilgisayardan gelen sayısal kodlarının olmasıdır. Bilgisayardan gelen sinyaller lazer yardımı ile ışığa duyarlı baskı silindiri (davul-drum) üzerine çizilir. Bu işlem baskı silindirinin çizilen bölgelerinin durgun elektrikle yüklenmesini sağlar. Silindir üzerindeki durgun elektrikel yüklü alanlara baskı tozu parçacıkları (toner) yapışır. Yapışan baskı tozu, dönmekte olan baskı silidiri tarafından baskı ortamına (genellikle kâğıt) aktarılır. Baskı tozunun baskı ortamına sabıtlenmesi için baskı ortamı 100-150 °C civarında sıcaklığı olan sabitleme silindirleri arasından hızla geçirilir ve hava üflenerek soğutulurak baskı işlemi tamamlanır. Son yıllarda renkli baskı yapabilen türleri de üretilen lazer yazıcılar, hızlı ve hesaplı olmaları nedeni ile ticari ve ticari olmayan kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılırlar. Daha çok fotokopi gibi çoğaltma işlemlerinde kullanılır. (Kaynak: Wiki)

Yazıcı alacaksanız kesinlikle HP, Brother ve Samsung olsun!… Bunlar uzun ömürlü Laser Yazıcılar’dır.

Param çok az diyorsanız: 

  • HP LaserJet Pro P1102 Tahmini Fiyat: 200 TL
  • Samsung ML-2165  Tahmini Fiyat: 150 TL
  • Brother HL-1111 Tahmini Fiyat: 150 TL

Ortalama param var diyorsanız: 

  • Brother DCP-1511 Siyah Beyaz Çok Fonksiyonlu Tahmini Fiyat: 300 TL
  • HP LaserJet Pro P1102W Tahmini Fiyat: 275 TL

Çok param var diyorsanız: 

  • HP Color LaserJet CP1025 (Aynı zamanda renkli) Tahmini Fiyat: 350 TL
  • HP LaserJet Pro 400 M401dne Tahmini Fiyat: 800 TL (Büyük ve Orta  ölçekli işyerleri için)
  • HP LaserJet P3015D Tahmini Fiyat: 1.500 TL (Büyük ölçekli işyerleri için)

Kendim Yıllardır Kullandığım Yazıcı BROTHER DCP1510 :)) Şahsen mükemmel bir yazıcı olduğunu söyleyebilirim. 

brother dcp 1510


Yazar Hakkında