İhtiyar Katiller

Ölüm, gençtir her yaşa. Elbet bir gün tadacağımızı bile bile yaşamanın verdiği tutkuyla unutur gideriz bu demi. Sinsidir de ölüm. Çoğumuza haber vermeden gelir, çalar kapılarımızı. Belki bir o kadar da acımasızdır…

Aslında hiçbir suçu yoktur. Hayatlarımıza dair son görev ona verilmiştir. Acıyamaz, düşünemez…

Kendisinin de sonu olacağını bilir ve her an devam eder tattırmaya acı varlığını. Bizler unutsak da, unutmaya çalışsak da ılık bir bahar havasını kışa bezeyerek çıkar karşımıza yıldızların ardından. Hep uzak yaşlara yakıştırmışız onu. O yaşların kaybındaki umursamazlığımız sinirlendiriyor belki de onu. Bu asabiyeti yüzünden karartıyor genç dimağların ışıldayan umutlarını. Yine de o değildir suçlu. Bizleriz!

İntikam ve savaş naralarıyla meydanları kana bulayanlar. Bizleriz!

Kinlerimizin kıvılcımlarıyla taş üstüne taş bırakmayanlar. Bizleriz!

Ceplerimizi tıka basa doldurmak uğruna masumiyeti parçalayanlar. Bizleriz!

Yaşlı bedenlerimizi riske etmeden, körpeciklerimizi rantlarımız uğruna kandırıp gözlerindeki ışıltıyı karartanlar. Ölüm, yine aynı tarihlerde çalacaktı kapılarını belki de. Ama tek parça götürecekti onları. Yakınları yana yakıla parçalarını birleştirme çabası vermeyeceklerdi. Dehşete düşmeden, ölüme gülümseyerek gideceklerdi belki de. Adaletsiz dönen çarka lanet etmeden, düşmanı sevindirip , dostu kahretmeden…

Ölümden milyonlarca kat daha acımasızız zavallı bizler. O derecede de ruhsuz, karaktersiz… Ölümün kucağına ellerimizle teslim ettiğimiz yetmemiş gibi, arkalarından da demediğimizi bırakmadık. O da yetmedi anılarıyla baş başa kalan yakınlarının yüreklerini bir de bizler dağladık yılan dillerimizle. Hatta yetmedi ölülerinden bile rant elde etmeye, siyaset yapmaya başladık. Ve maalesef ki hiç utanmadık, utanmıyoruz, böyle devam edersek asla da utanmayacağız. Kendi köhne ideolojilerimiz uğruna gençlerin geleceklerini karartmaya devam edeceğiz.

Ama ölüm neyi haykırıyor biliyor musunuz? ‘ Ben sizleri adaletsizliğin kol gezdiği bu lanet dünyadan kurtarıp, zerre kadar olan hakkınızı bile sonuna kadar alacağınız ve zulmün yalnızca zalime uygulanacağı sonsuz adalet mekanına ulaştırıyorum.


Yazar Hakkında