ipad kapalı itunes’a bağlan çözümü

Herkese Merhaba, Bugün arkadaşın getirdiği bir ipad tabletin ekranından “ipad kapalı itunes’a bağlan” yazıyordu. Hiçbir şekilde açmak mümkün olmadı. Muhtemelen şifre v.s hatalı girilmesi sonucu bloke olmuştu.

Yaptığım yöntem şuydu.

1-Burdaki linke giderek. Apple Kimliği yazan yere Appleye kayıt olurken yazdığım e-mailimi girdim ve e-mail adresime parola sıfırlama linki geldi ve parolamı sıfırladım.

2-Ardından http://www.apple.com/tr/itunes/download/ sitesine gittim ve iTunes programını indirip kurdum. Kurulumu oldukça basit. Standart Next Next hesabı. Ardından ipad’ı power tuşu ile tamamen kapattım. Bağlantı kablosunun ucunu ipad’ten çıkardım. Ve uzun bir süre HOME tuşuna bastım. Home tuşuna basılı iken bağlantı kablosunu ipade tekrar taktım (diğer USB ucu bilgisayara bağlı) Ve alttaki gibi bir işaret çıktı.

ipad kapalı itunes'a bağlan (2)

3- iTunes programı üzerinde “kurtarma modunda bir cihaz algılandı” diye bir uyarı geldi bunu onayladıktan sonra iTunes programı üzerinde Bu cihazı Geri Yükle diye bir seçenek geliyor. Bunu seçtiğimde sil baştan ilk günkü fabrika ayarlarına döndü. Yalnız işlem bitinceye kadar (45-120 dk sürebilir). Bağlantı kablosunu ve iTunesi çıkarmayın. Taki açılana kadar.

ipad geri yükleme

İpad açıldıktan sonra normal kurulumu yaptım. İlk aldığınızda yaptığınız kurulum ve cihaz şifresi belirledim. En önemlisi: Tüm bilgi, belge, fotoğraflar silinmişti. Benim yaptığım yol böyleydi. Umarım yardımcı olabilmişizdir.


Yazar Hakkında