İşlemci Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir bilgisayar satın alırken işlemci ve anakart konularına ayrıca dikkat edilmelidir. Bu iki bileşen performansları da diğer tüm bileşenlerin performansına doğrudan etki eder. Her işlemcinin her anakarta takılamayacağını göz önünde bulundurarak çalışmak istediğiniz işlemciyi seçtiğinizde onu destekleyen anakartları gözden geçirmelisiniz.

Performans istenilen durumlarda FSB ve ön belleği yüksek, HT (hyper threading) ve çok çekirdekli işlemci tercih etmelidir.

Toplumumuzda genel kabul gören almışken en iyisini alayım mantığı yanlıştır. Sadece internete giren ve ofis programlarıyla çalışan birinin hızlı bir işlemci almasına gerek yoktur.

Kısaca İşlemci Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Ekran Kartini mümkün olduğunca kasmamalı.
  • Uzun süre kullanılabilecek ve F/P İşlemciler tercih edilmeli.
  • Anakart ile uyumluluğu kontrol edilmelidir.

Özellikle işlemci satın aldığınızda anakartın desteklediği işlemcinin hangi işlemci soket tipini desteklediğini öğrenin.

Etiket: İşlemci Seçimi, İşlemci Nasıl Alınmalıdır , İşlemci Tavsiyesi, İşlemci Alırken Neye Bakılmalıdır , İşlemci alırken nelere dikkat etmek gerekir, İşlemci Alırken AMD mi Intel mi , İşlemciyi Neye Göre Almalıyız, işlemci, İşlemci rehberi, İşlemci satın alırken dikkat edilecek hususlar, İşlemci satın alırken nelere bakmalı, İşlemci satın alma


Yazar Hakkında