Genel

İSPARK ödenmezse ne olur?


İSPARK ödenmezse ne olur?

Efendim değişik yer ve zamanlarda geçmiş döneme ait ispark borcunuzun çıktığını gördüğünüzde büyük şok yaşamış olabilirsiniz. Muhtemelen borcu ödemediğinizde ne tür yaptırımlarla karşılaşacağınızı öğrenmek istiyorsunuz.

Biliyorsunuz haberlerde artık araç devir teslim işlemlerinde (araç alım satım işlemlerinde) notere gittiğinizde artık ispark borcunuz var mı yok mu onada bakacakları ve eğer ispark borcunuz varsa aracınızı satamayacağınıza dair haberler dolaşmakta…

İspark borcunuzu ödemesseniz ne olur?

Belediye diyor ki: Kurumumuz teknolojik araçlarla yapmış olduğu tespitlerin bir gereği olarak, park ücreti ödemeyen araç sahipleri hakkında yasal takip başlatacaktır. Bu durumda ilgililer, otopark ücretine ek olarak icra masrafları, faiz ve icra vekâlet ücreti ödemek zorunda kalacaktır.

Yani kısaca ödeyin diyor.

Peki geçmiş sizden önceki araç sahibinin yaptığı borca (ispark park borcu) gelince bu soru şimdilik tamamen muallakta. Emsal teşkil edebilecek durumlara göre cevabını ilerleyen zamanlarda burda yayınlayacağız…

Bildiğiniz varsa yorum kısmına yazmayı unutmayın.

4 Yorum

4 Yorum

 1. batur

  25 Aralık 2016 at 18:12

  ben kadıköy deki balon hariç ( o da bariyerli giriş çıkış ) ücret ödemiyorum. gelen arkadaşa üzerimde para yok sen yaz ben internetten öderim diyorum. sonuçta ispark devlet kurumu değil, ticari bir şirket, benden para almak için önce alacaklı olduğunu delillendirmesi gerekiyor. bu da bence oradaki adamların kestikleri fişlerle olacak şey değil. benim plakamı yanlış yazsa ne olacak yada beni yoldan geçerken gördü plakamı yazdı kim bilecek, ben bana böyle bir ödeme tebligatı gelirse hepsine itiraz ederim. (7gün içinde) sonra varsın ispatlasın benim o tarihte hakkaten orada olduğumu. (belki de mobeselerden felan ispatlayabilirler bazılarını da bununla uğraşıp benden alacakları para 100 kere vermesem 5 liradan 500 TL bence uğraşmazlar zaten herkes kuzu kuzu ödüyor. zaten bazen camda gördüğüm fişte benim plakam da yanlış olarak girilmiş buluyorum.
  onun dışında bu işin komple hukuksuz olduğuna inanıyorum zaten. belediyeler otopark alanı yaratmak ve bunu ücretsiz yapmak zorunda kanunda maddesi var. yol kenarları zaten otopark olamaz kanuna göre bildiğim kadarıyla. hayır değnekçilerden kurtardık diyorlar değnekçiler de zaten 5 alıyordu hatta 3e 4 e ikna oluyorlardı. ispark ın vatantaşa ne hayrı var o paralar nereye gidiyor belli değil zaten. değnekçilerden kurtaracam diyen adam 50 arabalık yere 1 kişi diker, araba başı 1 tl alsa zaten o adamın maaşı çıkar. kar etmek niye? zaten benzin 4.7 yıllık MTV 600-700 köprü 3.40 daha ne istiyonuz…

  • hasan duran

   26 Aralık 2016 at 10:15

   Kardesim ispark buyuksehir belediyesinin iştirak sirketidir devletindir.buyuk sehir belediyesine aittir.ispark belirli borc meblalarina kadar evinize alacak kagidini yollamiyor sen yol ustlerinde belirli sure odeme bak odeme kagidi geldiginde o zaman iste cezai hukuk devreye giriyor.plaka yanlis yazilmis ise duzeltirler.bizim yan komsuda senin gibi yapti ama onun borcu 1000 tl uzeriydi .ispark aracina adamin haciz koydurdu.satamada adama borcu odemeden.isparkin hatasi cok ama guzel taraflarida var .en iyisi yol ustunr park parasi odemiyorsan hic park etme kimsenin vebaline girme personelleride zan altina birakma.

 2. burak uygun

  25 Aralık 2016 at 18:12

  Benım en samimi arkadaşım yıllardır isparkda görevli ödeme kardeşim hiç bir bok olmaz hiç bişeyde iddaa edemezler.kanunen hiçbir yaptırıml yok mahkemeye ver her türlü kazanırsın.senin arabanı oraya park ettigini ispatlıyamaz hiç bi türlü sokaktan geçerken bile yazar..

  • ahmet duran

   26 Aralık 2016 at 10:21

   Senin isparkta calisan o arkadasin başina corap ormezse iyi bana gelen ispark icra kagidi ne oluyor peki ? Banada oyle senin ispark calisan arkadasin gibi dediler ama 450 tl park borcu yuzunden arabayi satamadim borcu odedimde sattim.

Cevap Yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top
izmir escort