Kaşı Kumluk Balık Lokantası | Bilgi

İstanbulda yüzlerce belki binlerce kahvaltı veya balık yenen mekanlar var! Şu ana kadar muhtemelen yüzlercesini gezdiniz, gördünüz. Peki ya size kahvaltı yapabileceğiniz en mükemmel yerin Sarıyer’e 12 km mesafede bulunan Kaşı kumluk balık lokantası olduğunu söylesem! Belki bir çoğunuzun burdan haberi bile yoktur.

Gerçektende şehrin dışında sadece dalga sesiyle kahvaltı yapabileceğiniz ender bir yer! İstanbulda bir çok yer gördüm şahsen ama burası gibi doğal bir mekan görmedim. Kahvaltısı, Balığı oldukça ucuz. Öyle çok pahalı değil. Çok lüx veya çok salaş bir yerde değil. Ailenizle birlikte kahvaltı edebilecek ender yerlerden. Kahvaltı Sevisi yanılmıyorsam 13.00’a kadar devam ediyor. Balık konusundada oldukça zengin ve balıkları gerçekten taze. Gidip görmeniz gerekiyor kesinlikle! Yol uzun v.s gibi bir sorununuzun olacağını sanmıyorum. Eğer aracınız yoksa Metro ile Taksim-Hacıosman metrosuna binip son dukrakta HACIOSMAN durağında inin hemen çıkışta 25-30 dk bir 150 Numaralı İETT araçları gidiyor. Ve son durak olarak GARİPÇE-KALI KUMLUK BALIK LOKANTASI’nın 50 mt yakınında duruyor.

Garipçe’de salaş deniz önünde kahvaltı etmek için yan yana dizilmiş 2-3 mekandan biri Kaşı Kumluk Balık Lokantası hatta kumsalın sonunda yer alan mekan diyebilirim. Salaş ama çeşitleri bol bir açık büfe kahvaltı hayal ediyorsanız hele birde denize yakın bir masada yer bulmuşsanız, uzun uzadıya kahvaltı edebilirsiniz. Sadece yumurta ve sıcak siparişlerinizi ayrıca sipariş etmelisiniz. Onlarda hızlıca masanıza servis ediliyor. Menemeninden, mıhlamasına, sucuğuna kadar sınırsız çay ile uzun bir kahvaltı etmeniz için ideal. Saat 13.30 gibi genelde mekana balık yemeğe gelen kişiler gelmeye başlıyor. Servis karışıklığı olmaması için kahvaltı için bu saatten geç gitmenizi tavsiye etmem  Kaynak: TIKLA

50 LİRANIN ALTINDA EN İYİ 10 BRUNCH MEKANI 4- KAŞI KUMLUK (30 TL)“Bu hafta şöyle son bir deniz havası alalım “ derseniz, istikamet Kilyos Garipçe Köyü’ndeki Kaşı Kumluk Sahil Lokantası. Aslında bir balıkçı ama sabahları açıkbüfe verdikleri Karadeniz lezzetleri ağırlıklı kahvaltılar dillere destan: Mısır ekmeği, mıhlama, yumurta çeşitleri, holot peyniri, yumurtalı ekmek, bal-kaymak, börekler… Sabah 09.00’dan 15.00’e kadar sürüyor. (0212) 228 11 99 Kaynak: TIKLA

kasi-kumluk-balik-lokantasi-bilgi (9) kasi-kumluk-balik-lokantasi-bilgi (8) kasi-kumluk-balik-lokantasi-bilgi (6) kasi-kumluk-balik-lokantasi-bilgi (5) kasi-kumluk-balik-lokantasi-bilgi (4)


Yazar Hakkında