Klavye tuşları bozuldu nasıl düzeltebilirim?

Eğer klavyenizin tuşları bozulduysa bunu çözmenin sadece iki yolu var. Eğer bunları yaptıktan sonra hala çözülmediyse o zaman sorun büyük demektir ve muhtemelen klavyenizde teknik bir arıza olduğunun göstergesidir. Şimdi eğer klavyenizde X’e basınca atıyorum Başlat çalışıyor, başka bir tuşa basınca yeni sayfa açılıyor, pencereler çıkıyorsa %99 SCROOL LOOK tuşunuz açık demektir. Hemen SCROOL LOOK tuşuna basın ve tekrar klavyenizi kontrol edin.

Eğer klavyenizde bir tuşa bastığınızda farklı harfler çıkıyorsa örneğin Q tuşuna bastığınızda F veya F tuşuna bastığınızda Q tuşu çıkıyorsa o zaman klavyenizin dili değişmiştir. Kısa yoldan çözmek için CRTL+SHİFT tuşuna aynı anda basın ve kontrol edin. Bu klavyenizi ilk duruma getirecektir. Ancak CRTL+SHİFT tuşlarına bastıktan sonra pencereleri kapatıp tekrar açmanız gerekebilir.

Ve son olarak şunu kontrol etmeniz gerekiyor. Denetim Masası >>> Saat Bölge ve Dil >>> Bölge ve Dil >>> Klavyeler ve Diller >>> Klavye Değiştir >>> Varsayılan Giriş Diline klavyenizin TAB tuşunun sağındaki tuş hangi harfle başlıyorsa ordaki klavyeyi seçin Türkçe F yada Türkçe Q gibi. Eğer oradaa yoksa sağdaki ekle kısmından o klavyeyi bulup ekle dedikten sonra Varsayılan Giriş Dili kısmına seçtiğiniz klavye gelecektir. Ardından tamam deyip çıkın. İşlem bu kadar.

klavye-tuslari-bozuldu (1) klavye-tuslari-bozuldu (2) klavye-tuslari-bozuldu (3) klavye-tuslari-bozuldu (4)


Yazar Hakkında