Laptop Soğutucu Tavsiyesi | Hangi Laptop Soğutucu Almalıyım?

Hemen uyarayım! Eğer laptopunuz anormal bir derecede ısınıyorsa laptopunuzda donanımsal bir arıza olduğunu belirtmemde fayda var. Yani siz normal kullanımda elinizi fan kısmına yada alt kısmına tuttuğunuz yayılan ısı yada hava miktarı elinizi yakacak derecedeyse hiç boşuna Laptop Soğutucu  almayın! Gidin Laptop Soğutucuya vereceğiniz para ile tamir ettirin. Eğer gerçekten tamir etmemekte ısrar ederseniz ana donanımsal birimlerden birisine zarar verip laptopu kullanılamaz hale getirebilirsiniz.

Bu uyarıdan sonra diğer bir konu Laptop Soğutucusu genellikle grafik programları kullanan veya oyunseverlerin tercih ettiği bir dış-donanım birimidir diyebiliriz. Extra soğutma ile bilgisayarda meyda gelen kayıp performansı geri getirme amaçlanır. Yani bilgisayarın var olan performansına katkı sağlamak. Sadece oluşan ısı nedeniyle bilgisayarda azalan performans bu sayede stabil hale getirilebilir.

Laptop soğutucularda dikkat etmeniz gereken hususlardan biri ses sorunu. Sessiz çalışan bir Laptop Soğutucu sizi rahatsız etmeyecektir. Laptop Soğutucu fiyatları ise standart aralığında 7 TL ile 300 TL arasında değişiyor.

Eğer bir soğutuvu almak istiyorsanız çeşit yönünden Vatan Bilgisayarı öneriyorum. Gerçekten oldukça çeşitli özellikte ve uygun fiyata laptop soğutucu bulunuyor. Direkt gidip ürünü kendiniz görmeniz daha doğru olacaktır.

Peki hangi markaları tavsiye ediyoruz: Thermaltake, Frisby, İnca, Addison, Xstream, Anc, Cooler Master ve Zalman. Bunlar bilinen en çok tercih edilen ucuz ve kaliteli laptop soğutucular üreten firmalar.

Thermaltake CLN0015 Massive23 LX Notebook Cooler | Yaklaşık 80 TL

Şu anda piyasada en çok tercih edilen marka bu diyebilirim. Sessizlik ve şıklığınızda hesaba katmak gerekiyor. Mavi LED fan özelliği var. USB 2.0’a da uyumlu.

Thermaltake-CLN0015

Frisby FNC-35ST Notebook Soğutucu | Yaklaşık 30 TL

Ucuz ve uygun laptop/notebook soğutucu arayanlar için en uygun olan bu. Çok tercih edilen bir diğer marka/model notebook soğutucu.

Frisby-FNC-35ST

Zalman ZM-NC3 Notebook Soğutucu | Yaklaşık 80 TL

Bana sorarsanız ben şahsen ZALMAN derim. Gerçekten güzel soğutucular üretiyorlar. Piyasada ismi pek tanıdık olmayabilir. Ancak bilişim sektöründe olanlar bu ismi çok iyi hatırlayacaklardır.

Zalman-ZM-NC3

Piranha Icer S Type | Yaklaşık 10 TL

Bana ucuz bir notebook soğutucu lazım diyenler için. Yaklaşık 10 TL değerinde. En ucuzlar listesinde en çok satın alınan bir marka. Gerçektende oldukça işe yarar bir soğutucu. Bir çok beğeni aldığını söyleyebilirim. Olumsuz bir şeyde duymadım.

Piranha-Icer-S-Type

Zalman ZM-NC2000 | Yaklaşık 200 TL

Bütçesi yeterli olanlar için oldukça mükemmel bir laptop soğutucu. Şahsen tavsiye ediyorum. Özellikle alanlar sessizliğinden ve soğutmasından oldukça memnun. Ve oldukçada kullanışlı.

Zalma-ZM-NC2000

Zalman ZM-NC2000 | Video

Etiket: laptop cooler, laptop soğutucu, notebook soğutucu, laptop soğutucu tavsiyesi, hangi notebook soğutucu almalıyım.


Yazar Hakkında