LG G3 Kendi Kendine Kapanma Sorunu ve Çözümü

LG nin en son amiral gemisi G3 modelinde beklenmeyen bir sorun ortaya çıktı. Kullanıcılar tarafından gelen şikayetlere göre LG G3 cihazının kendi kendine kapanma sorunu olduğu bundan dolayı kullanıcıların çözümü konusunda LG’den cevap bekledikleri.

Peki bu sorunun çözümü nedir? Çözüm LG tarafından gerçekleştirilecek küçük bir güncelleme ile düzeltilmesi hedefleniyor. Ama öncelikle yapmanız gerekenler:

1- Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilir. Bunu yapmadan önce telefonunuzdaki önemli gördüğünüz herşeyin yedeğini almanızda gerekiyor. Devamında Sistem Ayarları > Genel > Yedekle & sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu sıfırla seçeneklerinden telefonuzu ilk günkü haline döndürün.

2- Fabrika ayarları ile bu sorun giderilmesse herhangi bir donanımsal arıza olabileceğinden en yakın teknik servise başvurmanızda fayda var.

Önemli uyarı bazı web sitelerinde root ayarları ile ilgili resetleme v.s anlatılmaktadır. Kesinlikle bu tarz şeylere itibar etmeyiniz. Telefonunuzun garantiden çıkmasına neden olabilir veya geri dönüşsüz arızalara neden olabilirsiniz.

1- http://www.veteknoloji.com/haber/kendi-kendine-kapaniyor-58514.html
2- http://www.kisabilgim.com/lg-g3-telefon-kendi-kendine-kapaniyor.html
3- https://www.technopat.net/sosyal/konu/lg-g3-s%C4%B1k%C3%A7a-sorulan-sorular-sss.101790/
4- http://www.androiddunya.com/lg-g3-genel-sorunlar-ve-cozum-yollari/
5- http://biltani.blogspot.com.tr/2014/07/lg-g3-kendi-kendine-kapanma-sorunu-neden-oluyor-nasil-duzeltilir.html


Yazar Hakkında