LG G4 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda LG G4’te ekran görüntüsü | Screenshot nasıl alınır? sorusuna yanıt vereceğiz. İşlemlerimiz oldukça basit. LG G4 ekran görüntüsü almak için yapmanız gerekenler telefonuzun arkasını çevirip Güç | Power ve Ses Azaltma tuşlarına aynı aynda basmak. Bu iki tuşa bastığınız anda ekran görüntüsü alınacak ve alınan ekran görüntsü telefonunuzun GALERİ ksımına kaydedilecek. Zaten ekran görüntüsünü aldığı anda LG G4’ün ekranında da aldığı görüntü belirecektir.

g4-ekran-görüntüsü-alma

LG G4 Ekran Görüntüsünü almak için diğer bir yol ise QMemo+ uygulamasını kullanmak. LG G4’te ekran görüntüsünü almak istediğimiz ekrana geldiğiniz anda telefonun üst menüsünü aşağı doğru çekiyoruz yada açıyoruz ve telefonun hemen sol üst köşesinde yer alan QMemo’yu seçiyoruz. Seçenekler sekmesinde 3 nokta şekline geldiğimizde Share | Paylaş seçeneğini seçip Pictures | Fotoğraflar seçersek ekran görüntümüz kaydediliyor.

qmemo+

QMemo’nun diğer bir özelliği LG G4’de ekran görüntüsü aldığımız fotoğrafların üzerine yazılar yazabiliriz. Ayrıca ekran görüntüsünü aldığımız fotoğraflar telefonumuzunun telefonunu dahili hafızasında yer alan Pictures–> Screenshot klasöründe bulabiliriz.


Yazar Hakkında