LG G5 Ne Zaman Çıkacak?

2016 Yılının Haziran ayında piyasaya çıkması beklenilen LG G5 ile ilegili bir çok spekulatif söylentiler etrafa yayılsa da özellikle LG G2 ve LG 3 ile yakaladığı başarının ardından çıkardığı LG G4 ile adından çokça söz ettirdi diyebiliriz. LG G4’ün özellikle piyasadaki bir çok telefon ile rekabet halinde olması LG’nin sağlam adımlarla ilerlediğinin bir göstergesi olduğunu söyleyebiliriz.

LG G5’te olabilecek özellikler konusunda her kafadan bir ses çıkıyor diyebiliriz. Ancak genel fikir LG’nin tasarım konusunu bir adım daha öne götürerek dahada aerodinamik yapıya sahip bir LG G5 çıkaracağı. İşlemci konusunda hali hazırda kullandığı Snapdragon 808’nu yükselteceği gelen bilgiler arasında. Aslında işlemci konusu batarya konusuna entegre olduğu için ya pil büyütmeye yada işlemci küçültme şeklinde bir yol var gibi. Pil sorununu çözen bilim admaı muhtemelen nobel matematik ödülü alacak gibi :))

LG G4’ün fiziksel yapısını bir çok kullanıcının beklentisi altında kalmıştı. LG G5 ile metalik bir yapıda geleceği konuşuluyor. Aslında metalik kasanın geleneksel telefon tiplerinde yaygın olarak yıllardan beri kullanılmakta.

lg-g5-ne-zaman-cikacak-02

Parmak izinin daha da geliştirileceği veya parmak izi ile ilgili çalışmalar yapıldığı bilinen bir konuydu. Ancak henüz yeterli düzeyde olmayan parmak izi konusu sanırım LG G5 ile çözülecek gibi. Ekran konusunda pek değişecen bir şey beklemiyorum. Şahsen IPS + LCD Capacitive Touchscreen ve 1440 x 2560 Pixels çözünürlüğün 2016 yılı için sınır olacağını düşünüyorum.

LG G4 aynı zamanda 4G’yi destekliyordu. Şimdi akıllarda ki soru en çok LG G5’in 4.5G’yi destekleyip desteklemeyeceğim 🙂 Türkiye’de 3G’yi bile doğru düzgün kullanamıyorken 4G desteklemesi pek şlgilendirmiyor :))

lg-g5-ne-zaman-cikacak-01

Kamera çekimi konusunda 16MP Optik Görüntü Sabitleyici ve Otomatik Lazer Odaklanma / Çift Flaş olan LG G4 özelliği ile henüz beklenen çekim modunda olmadığını söyleyebilirim. Kamera özelliklerinde her ne kadar artan bir şekilde piksel özelliği malesef son kullanıcının istediği durumda değil. Umarız buna bir çözüm bulurlar.

  • LG G5 ABD çıkış tarihi – 3 üncü hafta Haziran 2016
  • LG G5 Avrupa çıkış tarihi – 4 th hafta Haziran 2016
  • LG G5 Japonya çıkış tarihi – 2 nci hafta Haziran 2016
  • LG G5 Çin çıkış tarihi – 2 nci hafta Haziran 2016
  • LG G5 Hindistan çıkış tarihi – 4 th hafta Haziran 2016

LG G5 Tahmini Teknik Özellikleri

Özellikler LG G5 Özellikleri
Batarya/Pil 4100 mAh
Kamera Özellikleri 3D Kamera, Otomatik Odaklama, Dijital görüntü sabitleme, Dual LED
Kamera Ön 20 MP Ön Kamera
Kamera Arka 5.1 MP Arka Kamera
Renk Seçenekleri Beyaz, Siyah, Mavi, Altın, Bakır ve pembe olmak üzere 6 LG G5 Renk seçenekleri
Özellikler retina göz tarayıcı, kablosuz şarj teknolojisi,
Bellek 16, 32, 64 GB dahili hafıza ve opsiyonel harici mikro ile 128 GB’a kadar genişletilebilir SD kart
İşletim sistemi Güncel 2016 Android İşletim Sistemi
Fiyat Türkiye’de 2400 TL (800$ Dünyada)
Ön satış Haziran 2016 İlk Haftası
İşlemci Snapdragon Qualcomm 810 Yonga Seti Octa Çekirdekli 2.9 ghz işlemci
Sensörler Barometre, pusula, toz geçirmez, kalp hızı, darbeye dayanıklı, spo2, termometre
Ekran Görüntüsü 545 PPI ile Sapphire 5.6 “dörtlü HD 4K görüntü
Video 90 fps


Yazar Hakkında