Logitech M305 Mouse Driver ve Tanımama Sorunu

Logitech M305 Mouse tak çalıştır şeklinde olduğu için farenin USB’ni (nano alıcısı) bilgisayara takar takmaz kullanabiliyorlar. Ancak bazı kullanıcılar sonradan veya satın aldıklarından itibaren Logitech M305 Mouse’nin bilgisayarı tanımadığını, USB Tanınmadı şeklinde hatayla karşılaştıklarını belirtiyorlar.

Bu yazımızda bu problemin çözümü için bildiklerimi anlatmaya çalışacağım.

Eğer yeni satın aldığınız fare çalışmıyorsa başka bir bilgisayarda deneyin, hatta bir kaç bilgisayarda deneyin ve sorunun kaynağının sizin bilgisayar mı olduğunu bulmaya çalışın. Taktığınız USB’ler bazen 2.0 veya 3.0 farklılık gösterebiliyor. Farklı USB noktalarına nano alıcıyı takıp öyle deneyin. Eğer hala sorun giderilemiyorsa buradaki yazılımları denemenizde fayda var. Ayrıca bilgisayarınız USB Driverlarının eksik olup olmadığı konusunda Aygıt Yöneticisinden kontrol etmenizde fayda var.

Eğer sonradan Logitech M305 Mouse görmemeye başladıysa bilgisayarınızda bir virüsün yada başka bir yazılımın sildiği veya engel olduğu bir durum olabilir. O yazılımı silin veya mevcut durumu eski hale getirin. Diğer bir yöntem başka bilgisayarda denemeniz. Eğer başka bilgisayarlarda çalışıyorsa sizin bilgisayarla ilgili bir sorun var demektir.

Logitech M305 Mouse Driver TIKLA

Ve en önemlisi tüm durumlar için:

Eger Kullandığınız USB alıcsının üzerinde “unifying” logosu yoksa -genellikle turuncu renkli bir logo-  alttaki programi calistirip mouse ve alıcı ille eşlestirin:

Kendinize Uygun İşletim Sistemini Seçin: http://www.logitech.com…id=14§ion=downloads  

Eger Kullandığınız USB alıcsının üzerinde “unifying” logosu varsa o zaman Unifying Programını çalıştırıp eşleştirme yapın.

Kendinize Uygun İşletim Sistemini Seçin: http://support.logitech.com/tr_tr/product/6254

Eğer hala çalışmıyorsa resmi sitesinden destek isteyin size yardımcı olacaklardır. TIKLA

Ayrıca internete bağlanmayıda ihmal etmeyin. Çözüm ve önerileriniz konusunda da yorum kısmına yazabilirsiniz.


Yazar Hakkında