Minecraft Kirpi Balığı Ne İşe Yarar?Kirpi balığı,yenilebilen fakat çok zehirli olan bir balık türüdür. Daha çok iksir yapımında kullanılır. Balıkçılık ile elde edilebilir. Kirpi balığı yenildiği takdirde oyuncuya ; “Açlık III”, 15 saniyeliğine “Bulantı II” , ve bir dakikalığına ”Zehir IV” etkisini verir.Bu açıkça kirpi balığı tüketmenin oldukça zararlı ve yararsız olduğunu gösterir.

Kirpi balığının iksir yapımında kullanılması sonucu 3 dakikalığına su altında nefes alabilme yeteneği kazandıran bir sıvı elde edilir.

Eğer bir kızıltaş eklenirse bu süre 8 dakikaya kadar uzar. Her kirpi balığı iksir yapımında kullanıldığında 3 tane iksir elde edilir.Ve kızıl taşlarla güçlendirildiğinde 3 tane 8 dakikalık iksir elde edilmiş olur. Böylece bir kirpi balığından en fazla 24 dk’lık su altında kalma iksiri üretilir.Suyun altında havasızlığa dayanma sadece bu yolla yapılabilir hayatta kalma modunda.

Pufferfish (kirpi balığı) demektir.Bu balığın yenmesi hic tavsiye edilmez.Yarardan çok zararı vardır.Yenildiğinde Hunger III (00:15), Poison IV (01:00), Nausea II (00:15) etkileri gelir.İksir yapımında kullanılır.Cat’e verilir.Ama nedense kediye bişey olmaz.Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Mezunu.

Yorum Bırak:

E-posta adresiniz burada yayımlanmayacak.

Site Footer