Monster Laptop Nasıl Bir Marka?

Türkiye’de “Toplama Laptop” kavramını bir adım öteye taşıyarak “markalaşma” basamağına çıkan Monster; özellikle Gaming dediğimiz oyun severler için laptop üreten veya montajlayan bir firma diyebiliriz. Gaming serisi dışından da “İş İstasyonları” alanında da laptop pazarlayan bir firma. Merkezi İstanbul Kadıköyde yer alan firmaya attığım mail cevabında biz pazarlamayı sadece yurt içinde yapıyoruz diyorlar.

Monster adını ilk kez duyanlar duraklayabilir, ancak monster konusunda az-biraz bilgisi olanlar oldukça kaliteli bir markadan bahsettiğimizi hemen anlayacaklardır.

Ürettikleri laptopların hemen hemen çoğunluğu gaming serisi bilgisayarlar. Fiyatlar 3.000 TL’den başlıyor ve 25.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Aslında fiyatların bu denli yüksek olmasının temel nedeni elbette doların yüksek olmasına bağlayabiliriz.

Oyun laptopları alanında sizlere 30’a yakın seçenek sunuyor. Laptopların hepsi piyasada bulunan tüm oyunları ultra-high seviyesinde oynayabileceğiniz bir donanıma sahip. Yani aldığınız bir laptopta kasma-donma belirtisi görme ihtimaliniz neredeyse yok.

Hemen hemen her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu yüksek donanımlı laptoplarda her türlü programı ve oyunu çalıştırıp kullanabilirsiniz. Dilerseniz ofisinizde dilerseniz yanınızda taşıyabilirsiniz. Ancak bazı modellerinin 5 kg’a yakın bir ağırlıkta olduğunu belirtmekte fayda var. Klavye kullanımı ise oldukça güzel tasarlanmış diyebilirim. Oyun segmentinde olduğu için olabildiğince kaliteli bir klavyesi var diyebilirim.

monster-klavye

Monster laptopun görünümü ise biraz kaba diyebilirim. Normal bir incelik ve zerafet beklemeyin. Zaten tasarımını ilgi çekici hale getiren ikinci bir konuda fiziksel görünümü diyebilirim.

monster-laptop

Monitörleri oldukça büyük. Piyasada satılan klaptoplar genellikle 15″ segmentinde iken burada ekran 17″ olarak karşımıza çıkıyor. Elbetteki buda tasarım ve oyun gibi işlemlerde fazlasıyla yeterli hale getiriyor.

monster-ekran

Monster ile ilgili Şikayet veya Memnuniyet durumu ile ilgili elimizde geçerli bir bilgi yok ancak çevreden ve kullanıcılardan artı puan aldığını söyleyebiliriz. Hatta ilk indirimde bir Monster Laptop almayı planlıyorum. Beğendim ürün ise Monster Abra A7 V6.2.3 17.3″ Modeli.

Aldığınız herhangi bir laptop ile ilgili her türlü durumda iade, değişim gibi süreçlerde oldukça saygın bir firma olduğunu söyleyebilirim. Hatta yakındaysanız Osmanağa Mah. Nüzhetefendi Sok. No : 34 / B Kadıköy – İSTANBUL adresinden veya 0 ( 216 ) 449 49 30 telefon adresinden bilgi alabilirsiniz. Kadıköydeki tek merkez olan firmanın ismi FOKUS BİLGİSAYAR SAN. ve TİC. LTD.ŞTİ. olarak geçiyor.


Yazar Hakkında