Sağlık Kurumları İşletmeciliği İş Olanakları Nelerdir?Şahsen web sitelere baktığım zaman iş olanakları saymakla bitmiyor. Hatta bazıları öyle gaza gelmiş ki saymakla bitirmemiş. Bu bölümü okuyanların temel amacı ne? Eğer herhangi bir kurumda çalışıyorlarsa Açıköğretim veya Uzaktan bir eğitim ile bu bölümü bitirip Lisans Tamamlalmaya (4 Yıllığa), sadece üniversite mezunu olmak için veya maaşlarının artması içindir. Bunun dışında herhangi bir sektörün bana Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü bitirmiş bir elemana ihtiyacım var dediğini görmedim ve duymadım.

Yani atıyorum KPSS’den 1500 tane Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü bitiren alınacak şeklinde bir duyum almadım. Özel sektörde de aynısı geçerli. Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunu şeklinde özel sektörden bir talep olduğu hiç duymadım. Duyan varsa yazsın rezil olmayalım :))

Peki sitelerde ne yazıyor? Diyorlar ki Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümünü başarı ile bitiren mezunlar, sağlık işletmelerindeki iş olanaklarından yararlanabilirler. Bir başka site (bunlar copy-paste) Sağlık Kurumları İşletmecisi kamu, üniversite ve vakıf hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, Emekli Sandığı, Bağkur, SSK gibi kuruluşların sağlık sigortası ile ilgili birimlerinde, özel sigorta şirketlerinde, ilaç ve tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşlarında ve sağlık araştırma merkezlerinde çalışabilirler. Sağlık kuruluşlarının çağdaş işletmecilik anlayışı ile yönetilmesi gereğinin giderek daha fazla hissedilmesi ile bu alanda eğitilmiş insan gücüne duyulan gereksinim artacaktır.

Sonuç: Malesef bu bölümü bitirince herhangi bir atama v.s beklemeyin. Olsa bile binde bir bir alım olur oda size sıra gelmez. Eğer sizinde benimde fikrim var diyorsanız lütfen yorum kısmına birşeyler yazmayı unutmayın. En kısa sürede yanıt verilecektir.Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Mezunu.

Yorum Bırak:

E-posta adresiniz burada yayımlanmayacak.

Site Footer