Samsung Laptop Tavsiyesi? Hangi Samsung Laptopı Almalıyım?

Samsung  uzun bir zaman özellikle dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri Apple, Sony, HTC ve Nokia gibi müşteriler için harddisk, lityum-iyon piller, yarı iletkenler, çipler, flaş bellekler gibi elektronik donanımsal bileşenleri üretiyordu. Güney Koreli ve merkezi Suwon da olan Samsung  dünyanın en büyük bilgi teknolojileri şirketlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle ürettikleri laptoplar dünyada oldukça beğenilen ve tavsiye edilen bir marka olduğunu belirtmekte fayda var.

Eğer bir Samsung laptop almayı planlıyorsanız gerçektende doğru bir seçim yaptığınızı söylemek isterim. Şahsen belki yüzlerce laptop kullanmış biri olarak özellikle Samsung’un kullanılabilir ve yüksek performanslı laptoplarını yıllarca kullanabilirsiniz. Türkiye’de mağaza olarak daha çok Teknosa mağazalarında Samsung laptoplarını bulabilirsiniz. Anlaşmalı olduğundan mı? yada başka bir nedende mi bilemiyorum. Vatan Bilgisayar veya İstanbul Bilişim Mağazalarında en son kontrol ettiğimde Samsung Laptop satılmıyordu.

Şu anda piayasada daha çok Samsung Ativ Book serisi laptoplar satılmakta. Benim önereceğim doların mevcut durumuna göre değerlendirdiğimiz aşağıdaki gibi olacaktır. Eğer orta halli bir bütçe ayırdıysanız Samsung Ativ Book 5 serisi bir laptop uygun olacaktır. Gerek ekran kartı özelliği ve gerekse donanımsal özellikleri çok yüksek grafik oyunları olmasada diğer oyunları rahatlıkla oynayabilir, Photoshop, Autocad, İllustrator, Flash gibi grafik ağırlıklı programları kullanabilirsiniz. Oldukça şık duran bu laptopun en önemli özelliği bence NVIDIA GeForce GT 650M gibi  her ne kadar Class 2 sınıfında bir ekran kartı olsada Class 1 değerinde bir ekran kartının olmasıdır. Günlük rutin işlerinizde video, muzik, film ve internet işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Samsung ATIV BOOK 5 NP550P5C-S04TR NOTEBOOK | Fiyat Yaklaşık 2.000 TL

samsung_ativ_book_5_np550p5c_s04tr_notebook

Samsung ATIV BOOK 5 Teknik Özellikleri: TIKLA
AĞIRLIK : 2,5 kg. BELLEK : 8 GB
BELLEK TİPİ : DDR3 BLUETOOTH PORTU : Var
EKRAN BELLEĞİ : 2 GB EKRAN BOYUTU : 15,6″
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 1600 x 900 EKRAN ÖZELLİĞİ : HD+ LED
GRAFİK TİPİ : NVIDIA GeForce GT 650M İŞLEMCİ : Intel Core i7 3630QM
İŞLEMCİ HIZI : 2,40 GHz MARKA : SAMSUNG
MODEL : NP550P5C-S04TR OPTİK SÜRÜCÜLER : BluRay Drive
PİL ÖMRÜ : 6 Saate Kadar SABİT DİSK : 1 TB
TV-OUT ÇIKIŞI : VGA, HDMI USB BAĞLANTI ADEDİ : 2 x USB 3,0, 2 x USB 2,0
YAZILIM : Windows 8 64 sbit İşlemci Markası : Intel
Kart Okuyucu : 3-in-1 (SD, SDHC, SDXC) Ön Kamera : Var
Bilgisayar Tipi : Notebook
Ürün Menşei : VİETNAM

Samsung ATIV BOOK 9 Lite NP905S3G-K01TR NOTEBOOK | Fiyat Yaklaşık 1.100 TL

Diğer bir önereceğim laptop ise Samsung Ativ Book 9 serisinden bir laptop. Bu laptop fiyat olarak 1000 TL’değerinde olmasına rağmen teknik özellikler olarak değerinin üstünde bir performansa sahip. Bir çok kullanıcı tarafından olumlu eleştiriler alan bu laptop bütçesi kısıtlı olanlar için oldukça ideal. Tek negatif yanı 128 GB Harddiski. Ancak bu harddisk normal HDD’değil. SSD özellikte bu harddis ile laptop 8 saniyede açılır ve 2 saniye gibi kısa sürede kapanır. Ayrıca oyun, program v.s kullanımı daha hızlı gerçekleştirilir. Gündelik işler içim alınabilecek en ucuz en kaliteli laptoplardan bir tanesi olduğunu söyleyebilirim.

samsung_ativ_book_9

Samsung ATIV BOOK 9 Teknik Özellikleri: TIKLA
AĞIRLIK : 1,44 kg. BELLEK : 4 GB
BELLEK TİPİ : DDR3 BLUETOOTH PORTU : Var
EKRAN BOYUTU : 13,3″ EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 1366 x 768
EKRAN ÖZELLİĞİ : HD LED GRAFİK TİPİ : AMD Radeon HD 8250
İŞLEMCİ : Quad-Core İŞLEMCİ HIZI : 1,4 GHz
MARKA : SAMSUNG MODEL : NP905S3G-K01TR
PİL ÖMRÜ : 8,5 Saate Kadar SABİT DİSK : 128 GB
TV-OUT ÇIKIŞI : VGA, HDMI USB BAĞLANTI ADEDİ : 1 x USB 3,0, 1 x USB 2,0
YAZILIM : Windows 8 (64-bit) İşlemci Markası : INTEL
Kart Okuyucu : Var Dokunmatik Ekran : Yok
Ön Kamera : Var
Ürün Menşei : VİETNAM

Belirttiğim iki model dışında Samsung’un diğer laptopları için BURAYI klikleyebilirsiniz. Buradaki yorumlara bakmayı unutmayın. En azından bir fikriniz olur :))


Yazar Hakkında