Samsung şarj aleti orjinal nasıl anlaşılır?

Hemen hemen bir çok kişi bir şarj cihazı alacaksa girdiği ilk mağazadan “bana bir samsung şarj cihazı” der, parasını öder ve çıkar! Aslında orjinal olup olmadığına dikkat etmez. Sorduğu “abi bu şarj cijazı orjinal mi?” sorusu yeterlidir. Bazı mağazaların bu durumu farketmedikleri yada bilerek çakma dediğimiz korsan Samsung Şarj cihazı sattıklarını biliyoruz. Aslında çakma ile orjinal arasında neredeyse 40 TL’lik bir fark var.

Peki orjinal kullanıp kullanmamak önemli mi? Elbette ki. Birincisi bataryanızı daha uzun süre kullanmanız ve kısa sürede şarj olayının sağlanması ancak orjinal bir şarj cihazı ile sağlanır. Hatta çakma şarj cihazlarının bataryanın patlamasına neden olduğu şeklinde raporlar var. Bu nedenle siz siz olun orjinal kullanın.

Şimdi Architecture & Design isimli bir facebook grubundan bununla ilgili bir paylaşım gördüm ve yazma ihtiyacı hissetim. Soru Şu: Samsung şarj aleti orjinal nasıl anlaşılır? işte bununla ilgili bazı görselleri aşağıda yayınlıyoruz. Umarız faydalı olur.

samsung-sarj-aleti-orjinal-nasil-anlasilir (1) samsung-sarj-aleti-orjinal-nasil-anlasilir (2) samsung-sarj-aleti-orjinal-nasil-anlasilir (3) samsung-sarj-aleti-orjinal-nasil-anlasilir (4) samsung-sarj-aleti-orjinal-nasil-anlasilir (5) samsung-sarj-aleti-orjinal-nasil-anlasilir (6)

Kaynak: http://www.electronicslovers.com/2015/09/how-to-spot-difference-between.html


Yazar Hakkında