Taşınabilir Telefon Şarj Cihazı Tavsiyesi

Gerçektende telefon bataryası konusunda ciddi sıkıntılar çekiyorsanız Telefon Şarj Cihazı tam size göre. Uzun zamandan beri bu konuda araştırma yapmama rağmen henüz yaygınlaştığını söyleyemem. Akıllı telefonlarımıza yüklediğimiz her yeni uygulama ekstra bir enerji harcaması demek. Gün geçtikçede telefonumuzdaki uygulama sayısı çoğalıyor. Eskiden 24 saat yeten bataryam şimdi 6 saat zor dayanıyor. Araç kiti, Müzik Çalar veya Bilgisayar ile şarj etmeye kalktığımda çok yavaş şarj ediyor. İlla elektrik prizi bulmam gerek.

Ancak teknoloji biraz ilerliyor. Özellikle telefon konusunda hassas olan kişiler için taşınabilir şarj cihazları piyasada şu anda oldukça çeşitli. Axis Media Markta geçen ziyaretimde nerdeyse 30’a yakın telefon şarj cihazına rastladım. Şahsen bu kadar çeşit olduğunu bilmiyordum.

telefon şarj cihazı

Alırken dikkat etmeniz gereken husus özellikle mAH değerleri.  mAh ya da miliampere-hour, bataryaların tek seferde toplam ne kadar enerji depolayabildiğini gösterir. Bu nedenle daha fazla mAh değerine sahip olan piller, daha büyük, ağır ve/veya kalın olurlar. Örneğin 3000mAh’lık bir pil, 1500mAh’lık bir pile nazaraniki kat daha fazla enerji depolayabilir. Ve tabi ki fiziksel olarak da daha büyüktür. Tabi şarj edilme süresi de daha uzun olabilir.

Hemen hemen her bütçeye uygun Taşınabilir Telefon Şarj Cihazı mevcut ancak içerisinden SONY ürünlerini beğendiğimi söyleyebilirim. Sanırım kulak aşinalığınan olsa gerek. Yada marka değeri. Orda iki ürün vardı bir tanesi 19.99 TL olan SONY CP-ELS Modelinden. İnternette (29.99 TL) fiyat olarak farklı görünüyor ancak mağazada 19.99 TL fiyatı vardı.

sony cp-els taşınabilir şarj cihazı

SONY CP-ELS 2000 mAh USB Taşınabilir Güç Kaynağı 28 x 26,5 x 125 mm boyurlarında ve iki yıl garantisi var. Ağırlığı ise 191 gram. Oldukça hafif. Bütçesi kısıtlı olanlar için oldukça ideal diyebilirim. Bir diğer model ise SONY CPF5R Taşınabilir Şarj Cihazı 99 TL’den 59.99 TL’ye inmiş olan bu yedek şarj cihazı 5.000 mAh gücünde. Giriş Modülü Boyutları (GxYxD mm) 70,4 X 128,1 X 9,4, ağırlığı ise Yaklaşık 156 g. Lityum-İyon polimer 5000 mAh gücünde olan bu cihazla uygulamaya bağlı olarak değişir 120 dak cihaz şarj süresi var. Taşınabilir şarj cihazı Şarj Etme Süresi : Yaklaşık 6 saat (AC) ve yaklaşık 11 saat (standart USB bağlantı noktasından).

SONY CPF5R Taşınabilir Şarj Cihazı

Karar sizin. Verdiğim fiyatlar o anlık mağaza fiyatlarıdır. Mağaza fiyatları değiştirme hakları saklıdır.

Kaynak:

http://www.fragtist.com/sozluk/mah-nedir/


Yazar Hakkında