TeamViewer Nedir? Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

TeamViewer Nedir?

TeamViewer programı bir uzak masaüstü bağlantı programıdır. Bu programı kullanabilmek için bağlantı kurulan veya bağlantı kurulacak her bilgisayarda TeamViewer programının kurulu olması gerekmektedir. Ayrıca kurulan TeamViewer programının aynı versiyonda olması gerekmektedir.

TeamViewer programını çalışma prensibi bilgisayarınızda var olan uzaktan masaüstü bağlantı uygulaması ile aynıdır. TeamViewer Programı çalıştırıldığında size bir ID ve ŞİFRE verir. Bu ID ve ŞİFRE ile bağlantı sağlanır. TeamViewer oturumu kapatıldığında bağlantı tamamen kopar ve bağlanması için TeamViewer programının çalıştırılması ve açılan pencerede verilen yeni şifre nin verilmesi gerekmektedir.

TeamViewer Nasıl Kurulur?

1- TeamViewer programını https://www.teamviewer.com/tr/ sitesine giderek Ücretsiz Tam Sürümü Başlat seçeneğinden indirmeniz gerekiyor. 7.8 MB olan bu program maximum 2-3 dakika içerisinde bilgisayarınıza kısa bir süre içerisinde inecektir.

.teamviewer indir

2- Bilgisayarınıza indikten sonra çift klikleyip çalıştırın.

teamviewer kurulum-1

3- Çalıştır dedikten sonra Nasıl devam etmek istersiniz sorusuna Kur, Teamviewer uygulamasını nasıl kullanmak sorusuna ise kişise/ticari olmayan kullanım diyoruz. Kabul et bitir diyoruz.

teamviewer kurulum-2

4- Oldukça kısa bir sürede kurulum gerçekleşecektir.

teamviewer kurulum-3

3- Kurulum bittiğinde alttaki gibi bir sayfa açılacaktır.

TeamViewer Nasıl Kullanılır?

Şimdi 1 numaralı kısımdaki bilgiler ID ve ŞİFRE’dir. Eğer bir kişi sizin bilgisayara bağlanacaksa bu ID ve Şifreyi ona veriyorsunuz. Bu pencereyi kapattığınız anda bağlantı kopar. Bağlantı için bu pencerenin açık kalması gerekiyor. Ayrıca karşıdan sizin bilgisayara bağlanan kişinin yaptığı hareketleri görebiliyorsunuz. Bağlanabilmesi için onunda TeamViewer kurması gerekiyor.

teamviewer kurulum-4

2 numaralı kısımda ise eğer siz bir kişinin bilgisayarına bağlanacaksanız karşıdaki kişiden ID ve Şifreyi istiyorsnuz. Karşıdaki kişi ID yazan yere size verilen ID’yi yazdıktan sonra şifre isteniyor. Şifreyi karşıdaki kişiden alıp yazdıktan sonra bağlanıyorsunuz.

teamviewer bağlantı

Karşıdaki kişiye bağlandığınızda veya siz karşıdaki bilgisayara bağlandığınızda bu şekilde göreceksiniz. Dilerseniz tam ekran yapabiliyorsunuz. Bağlantıdan çıkmanız için 1-2 veya 3 numaralı çarpılara basmanız yeterli.

TeamViewer uzak bağlantı

3 Numaralı kısımda ise eğer siz sürekli farklı bilgisayarlardan ve istediğiniz anda, şifre v.s sorulmadan bağlanmak istiyorsanız buradan kendinize bir şifre belirliyorsunuz ardından üyeliğiniz varsa üyeliğinize tanımlıyorsunuz veya üye olup tanımlı hale getiriyorsunuz. Böylece dilediğiniz yerden (teamviewer oturumu kapalı olsa bile) 4 numaralı kısımdan oturum açıp bağalanabiliyorsunuz.

teamviewer otomatik bağlantı-1 teamviewer otomatik bağlantı-2 teamviewer otomatik bağlantı-3 teamviewer otomatik bağlantı-4 teamviewer otomatik bağlantı-5

Ve son olarak en önemlisi: 

Bilgisayarınıza bağlanan bir kullanıcının oturumunu tamamen sonlandırmak için açık olan teamviewer penceresini ve varsa buna ait görünen pencereleri kapatıp  sağ alt köşeden teamviewer ın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Yoksa kişi dilediği anda tekrar bağlanabilecektir. Bu iki işlemi yaptığınızda artık bilgisayarınızda bağlantı kurması için teamviewer programını yeniden çalıştırıp teamviewerın yeni ürettiği şifreyi vermeniz gerekiyor.

teamviewer bağlantı sonlandırma

Etiket: teamviewer nasıl kurulur resimli anlatım,teamviewer nedir nasıl çalışır,teamviewer nedir nasıl kullanılır,teamviewer nedir ne işe yarar, teamviewer nedir vikipedi,teamviewer nedir ekşi,teamviewer telefonda nasıl kullanılır,teamviewer nasıl kullanılır sorularınızın yanıtlarını vermeye çalıştık.


Yazar Hakkında