Telefon Kablosu ile İnternete Bağlanma | Resimli Anlatım

Cep telefonunuzun kablosu ile internete bağlanabilirsiniz. Eğer telefonunuzun internete çıkıyor yani mobil ağı varsa o zaman büyük ihtimalle USB Kablosu ile internete çıkabilirsiniz. Yapacağınız işlem oldukça basit. Burada anlatacağım yöntem Android Telefonlar dediğimiz akıllı telefonlar için geçerli. Zaten android telefonların hemen hemen hepsinde arayüz aynı olduğu için kolaylıkla yapabilirsiniz.

Şimdi USB Kablonuzu bilgisayarınıza takın. Laptop, Ultrabook, Masaüstü Bilgisyayar, Tablet farketmiyor. USB Kablonuzun bir ucu telefonunuza diğer ucuda bilgisayara takılı olsun.

Bazı telefonlar özellikle HTC Telefonlarda siz USB’yi taktığınız anda ne olarak kullanmak istediğinizi sorar. Zatem burda direkt internet seçeneğini seçerseniz bilgisayarınız internete çıkar. Ancak Samsung, LG, Xperia Z gibi bir telfonunuz varsa yapacağınız işlem aşağıdaki gibidir. (Not: USB Bilgisayar ile telefona takıldığı anda uyarı gelir, bu uyarıda internet seçeneği yoksa, yani internet olarak kullanmak istiyorum diye seçenek yoksa aşağıdaki gibi yapın)

Benim telefon Samsung Galaxy Telefon:

Ayarlar kısmından Diğer Ayarları seçiyorum buradan Bağ. ve Taşınabilir Wifi alanını seçiyorum açılan pencereden USB ile internete bağlan seçeneğini seçtikten sonra en son olarak Mobil Ağımı aktifleştiriyorum. Kısa bir süre içinde bilgisayarım internete çıkıyor. Bundan sonra ekstra yapacağınız bir işlem yok.

Eğer telefonunuz farklı bir modelse ve aşağıdaki gibi özellik yoksa Wifi Hot Spot seçeneklerine bakın. Genellikle android telefonlarda benzerdir.

telefon kablosu ile internete bağlanma


Yazar Hakkında