Telefon konuşmaları nasıl kaydedilir?

Anlatacaklarım ve yazacaklarım android cep telefonları için geçerli bir durumdur. Bunu hatırlatmakta fayda var. Şimdi bir cep telefonunuz var ve siz size gelen konuşmaları/görüşmeleri kaydetmek istiyorsunuz. Aslında bazı telefonlarda görüşme kaydetme seçeneği var ancak siz her telefon geldiğinde yada önemli bir durumda telefon görüşmesini kaydetmeye çalışmanız büyük bir zaman kaybı. Her seferinde bu işlemi gerçekleştirmek gerçekten yorucu ve görüşmeyi kaydetmeye çalışmak ayrı bir sorun.

Peki ben size görüşmelerinizi otomatik olarak kaydeden bir uygulama önersem! Üstelik bir kaç ayar ile de güvenli bir hale getirebilirsiniz. Uygulamanın kurulum ve ayarlarında exstra bir şey yapmanız gerek yok. Hafıza kartı yettiğince veya ayarlardan kendinize ait ekstra özellikler belirleyebilirsiniz. Programın adı Automatic Call Recorder. Dilerseniz BURADAN bakabilirsiniz.

Programı GOOGLE PLAY kısmına Automatic Call Recorder yazıp aratarak kurun. Kurulum gerçekleştirdikten sonra yapabildiklerinizi sıralayalım.

1- İsterseniz ya uygulamanın kendi ayarlarından yada telefonunuzun uygulama ayarlarından telefon görüşme sırasında KAYDET’me ikonu (simgesini) gizleyebilirsiniz. Bu şekilde başkaları telefonunuzla bir görüşme yaparsa kaydetme özelliğinin aktif olduğunu anlamaz.

2- Otomatik kaydetmeyi kullanmadığınız zamanlar UYGULAMAYI PASİF hale getirebilirsiniz.

3- İsterseniz kullanılacak kayıt kapasitesini belirleyebilirsiniz. Standart olarak tüm görüşmeleri kaydetme şeklinde geliyor ancak sadece 100 MB kaydetmek istiyorsanız ayarlardan bunu yapabilirsiniz.

4- Uygulamanıza şifre koyabilirsiniz. Başkasının uygulamanızın içerisine girmesini istemiyorsanız şifre kullanmanız önerilir. Ayrıca dilerseniz telefonunuz uygulamalar kısmında iken ayarlar sekmesini klikleyip Automatic Call Recorder uygulamasını gizleyebilirsiniz. Böylece kimsenin telefonunuzda bu program olduğuna dair hiçbir iz kalmaz.

5- İstersneiz telefon görüşme kayıtlarını hafıza kartınızda sizin belirlediğiniz bir klasöre kaydını sağlayabilirsiniz. Ayrıca SD kartınızı şifrelemeniz maximum güvenlik sağlayacaktır. Bu önerilir.

6- İsterseniz belirlediğiniz veya sürekli görüştüğünüz isimlerin otomatik kayıt özelliğinden uygulama ayarlarına gelerek çıkarabilirsiniz.

7- Ve en güzeli bir gmail veya hotmail hesabını varsa Google Drive veya One Drive ile eşleştirip mobil veya wifi şebekesi üzerinden otomatik olarak kayıtlarını web ortamında yedekleyebilirsiniz. Böylece telefonunuzun çalınma v.s durumuna karşılık elinizde yedek verileriniz olur.

Sorunuz varsa yorum kısmında sorunuz. Benden bu kadar :)))


Yazar Hakkında