Telefonun İnternetini Bilgisayarda Kullanmak | Resimli Anlatım

Android işletim sistemine sahip cep telefonunuzu kablolu (USB kablosu ile) veya kablosuz (Wifi)  olarak kullanabilir, varolan internet bağlantınızı birden fazla kişi paylaşabilirsiniz. Bunun için Android işletim sistemine shaip bir cep telefonunuzun olması yeterli. Ayrıca telefonunuzun normal olarak internete girdiğine emin olmanız gerekiyor. Eğer bu şartları taşıyorsanız başlayalım.

Telefonunuzun marka modeli farklı olması pek önemli değil. Android telefonların arayüzleri hemen hemen aynı bu nedenle Samsung Galaxy S3’e ait görüntüler koydum. Ayrıca tüm samsung modellerinin (Android için) birebir aynı gibi.

Not: Telefonunuzu internetini kullanabilmek için kullandığınız cep telefonun  Android sürümünün 2.2 ve üzeri olması şart. 

1- Ayarlar

telefonunuzun-internetini-kullanma-1

2- Diğer Ayarlar

telefonunuzun-internetini-kullanma-2

3- Bağ. ve Taşınabilir Wifi Alanı

telefonunuzun-internetini-kullanma-3

4- Taşınabilir Wifi Alanı: Burada wifi alanını aktif etmeniz gerekiyor.

telefonunuzun-internetini-kullanma-4

5- Taşınabilir Wi-fi alanı aktif edildikten sonra Taşınabilir Wi-fi alanını tıklayın

telefonunuzun-internetini-kullanma-5

6- Yapılandır.

telefonunuzun-internetini-kullanma-6

7- SSID Ağı sizin laptoptan veya başka bir cep telefonundan bağlandığınızda görünecek wifi adı: Şifreyi kendinize göre bir tane belirleyin. laptoptan veya başka bir cep telefonundan bağlandığınızda bu şifreyi gireceksiniz. Kaydet deyin…

telefonunuzun-internetini-kullanma-7

8- Son olarak 3. Nolu fotoğrafti kısma gelip mobil ağlar diyoruz ve mobil verimizin aktif olup olmadığına bakıyoruz. Değilse fotoğraftiki gibi aktifleştiriyoruz.

telefonunuzun-internetini-kullanma-8

İşlemimiz tamam. Artık telefonunuzun internetini laptopunuzla ve başka bir ceptelefonun wifisini açarak telefonunuza bağlanabilirsiniz. Burdaki en önemli husus telefonunuzun internetini paylaşıma açtığınızda şarjınızın çabuk biteceği. Bu nedenle elektriğe bağlı olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tabi ki kotanızıda aşmamanız gerekiyor.


Yazar Hakkında