TP-Link TL-WA7210N İnceleme

Bu yazımızda 2.4GHz 150Mbps Dış Ortam Köprüsü Wireless Access Point TP-Link TL-WA7210N hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu tip cihazların birincil kullanım alanı genellikle kamera sistemlerinde veri aktarımı iken ikinci bir kullanım alanı oldukça uzun mesafelere internet dağıtımı için kullanılabilir. Temel kullanım amacı uzun mesafelerde ve genellikle dışarda kullanım içindir. Bu nedenle bu cihaz bir Dış Ortam Köprüsü‘dür. Eğer doğru bir şekilde yapılandırılabilirse TP-Link TL-WA7210N piyasadaki en kaliteli ürünlerden biri diyebilirim. Kendi test sonucumda 250-300 metre mesafede etkili bir şekilde gerek internet ve gerekse veri iletimi aldım.

TP-Link TL-WA7210N 150 Mbps olması sanki uzun mesafede etkili olmayacakmış gibi bir fikir doğursada anslında Mbps tamamen veri aktarım hızı ile ilgili olduğundan normal internet veya kamera sisteminde kesinlikle sorun çıkarmayacak üstün bir hıza sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

12dBi dual-polarize yönlü anten kablosuz menzilini artırır. IEEE 802.11b/g/n ile uyumlu olmasından dolayı neredeyse bütün cihazlarla eşleşebilir. Yağmur, çamur, fırtına, kar-kış demeden her türlü ortam şartlarında kullanılabilecek bir cihaz. Kötü hava koşullarına dayanıklı alan, 4KV şimşek koruması, entegre topraklama terminali ve 15KV ESD koruması bulunmaktadır.

tp-link tl-wa7210n inceleme

Kurulumu ise oldukça basit. Standart Acces Pointlerde olduğu gibi işlem neredeyse 1 dakikanızı almıyor. Hatta kurulumu gerçekleştiremezseniz teknik destek servisini yardım isteyebilirsiniz. Bu konuda destek vereceklerdir. Fiyatı is eoldukça uygun olduğunu söyleyebilirim. N11’de an itibari ile 160 TL civarında TIKLA


Yazar Hakkında