Türkiye şartlarında en iyi lastik markası?

Bu yazımızda Türkiye şartlarında en iyi lastik markası hangisidir? sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Kendi deneyimlerimize dayanarak elde ettiğimiz bilgileri aşağıda listelemeye çalışacağız. Not: Herhangi bir araştırma sonucunda elde edilmiş bilgiler değildir kendi fikrimizdir.

1- Lassa Türkiye şartlarında en iyi ve en uygun lastik markası.

2- Bridgestone markası yola göre genellikle şehir ve şehirlerarası yollar için geçerli ve kullanımı tavsiye edilen lastik markalarından.

3- Michelın buda hem şehir hemde stabilize yollarda dayanıklı ve kaliteli bir lastik markası.

4- Yokohama yine en çok tercih edilen ve tavsiye edilen iyi markalardan.

Önemli Not: Lastiğin uzun süreli bir şekilde dayanmasını istiyorsanız sert lastik almanızda fayda var; ama kısa mesafede yüksek performans beklemeniz biraz anlamsız olacaktır. Yine sert lastik çukurlara karşı oldukça iyidir. Tabiki sert lastiğin negatif yanıda var. Türkiye şartları malum. İstanbul maslakta araç kullanmak başka gidip batmanın bir köyünde araç kullanmak başkadır. Bu yollara uygun lastik seçimi yapmanız en doğrusu. Elbette her markanın kendine göre bir kalitesi var. Ama markanında kullanıldığı yol türüne göre belirli bir kullanım süresi var. Denenmiş sınanmış ve ölçülmüş verilere göre lassa en kaliteli ve uygun bir lastik markası. Altınızda ki arabanın kalitesine görede lastik seçimi yapmanız daha doğru olacaktır. Fıyat bakımından uygun ve kullanılabilir oluşu açısından Lassa kullanımıda sizi yanıltmasın. Bence “Brigeston” en kaliteli lastik markasıdır.


Yazar Hakkında

    Hadi bir şeyler yazalım :))