Türkiye’de ki En İyi Hosting Firması

Uzun zamandan beri web işi ile uğraştığımdan dolayı sanırım ülkemizde doğru düzgün kurumsal bir şekilde hizmet veren Hosting Firması yok. Ciddiyim. Yani Avrupada ki firmalarla karşılaştırdığımızda resmen çöplük gibi. Önüne gelen reklamla ıvır zıvırla google’de ilk sıraya yerleşip bol bol hosting satıyor! Sonuç. Bakın! Eğer siz bir ücret verdiğiniz hosting firması kısa süre içerisinde destek talebinize yanıt vermiyorsa, siteniz yavaşlıyor-kasıyorsa, web sitenizde bitmek tükenmek bitmeyen sorunlar baş gösteriyorsa hiç durmayın terkedin orayı.

Başımdan geçen bir durumu anlatayım. Türkiye’de çok saygın gibi görünen bir X firmasından hosting alıyordum. Bir gün telefon geldi. Bana siteniz çöktü, bilgileriniz ve veritabanınız göçtü dediler! Aynen böyle… Sonuç sıfır var elde sıfır!

Bana şunu söylüyorlar sizin yedeği almanız gerekiyordu! Lan bana baştan söylesene! Ben zaten senin bilginde olsam gidip kendi hosting firmamı kurarım. Senin ne işin var orda! Gerçekten durum bu. Üç tane kafadar bir araya gelip hemen firmayı kuruyorlar ve bir iki reklamla hit olup çıkıyorlar! Siz siz olun bir hosting alacağınız zaman o hostingle ilgili şikayetleri, olumlu olumsuz durumları araştırın.

Şu anda İHS Hosting‘deyim. Adamlar destek talebinde nerdeyse anında cevap veriyorlar. Birde sanırım ve duyduğum kadarı ile İDEAL Hosting çok iyi. Tabi fiyatları biraz yüksek. Sanırım kalite fiyata da yansıyor. Yani ucuz etin yahnisi olmaz. Bir firma ucuzdan dağıtıyorsa bir sorun var demektir zaten. Sürümden hosting mi satılır ?

Natro‘yu çok öven duydum. Tabi şikayetleride var ancak kurumsal bir firma olduğunu söyleyebilirim.Turhost adı yine geçenlerden ancak olumlu-olumsuz şikayet duymadım. Pek tanıdık değil ama.

Ücretsiz hosting hizmeti verenlerden zaten uzak durun. Öyle şey mi olur :)) Birde alacaksanız kesinlikle yurtdışında bulunan serverlardan alın. Şöyle bir durum var. Türkiyede ise hosting çok hızlı. Laaa yok öyle bir şey. Sallıyorlar. Emin olun japonyada aldığınız hosting dünyanın en hızlısıdır. İngiltere, Fransa lokasyonlarını hiç söylemiyorum.

İstanbulun göbeğinde günde 50 kez elektrik gidiyor. Ne iyisi…

Neyse fikriniz varsa yazın aşağıya.


Yazar Hakkında