USB Flash Sürücüden Windows 7 Nasıl Yüklenir?

Bazen DVD/CD Sürücüsü olmayan bir bilgisayarımız olduğunda USB Flash sürücüden Format atmak durumunda kalabiliriz. Bu yöntem oldukça basit olmasına rağmen bir çok kişi aşamaları eksik yaptığından format atamıyor. Şimdi sizlere adım adım, olabildiğince özet-ayrıntı içerecek şekilde USB Flash Sürücüden Windows 7 Nasıl Yüklenir? sorusuna yanıt vereceğim. Kafanıza takılan bir yer varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları bizzat kendim test ederek yaparak yazdım. Tüm adımları tek tek denedim. Bilginize… Tek bir cümle sallama veya kopya içerik yoktur. Denenmiş Sınanmış bir makaledir.

1-Adım:

İlk yapmanız gereken en az 4GB’lık bir USB Bellek bulmak. Eğer USB Belleğiniz hazırsa içerisinde bilgi varsa bunu yedekleyip USB Belleğimizi aşağıdaki fotoğraftaki gibi NTFS olacak şekilde biçimlendiriyoruz.

usb biçimlendirme-1usb-biçimlendirme-2

2- Adım:

Biçimlendirme işlemi tamamlandıktan sonra Bilgisayarınıza Format atmanız için yanınızda Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 İşletim Sistemlerinden biri olması gerekiyor. Eğer yoksa bunu Microsoftun sitesinden indirmeniz gerekiyor. CD veya DVD yazdırılmış halde de bulunuyorsa sorun yok. Yeterki bir şekilde hazır olsun. Uzantısı İSO yada normal BOOT (dosyalar halinde) bulunabilir. Problem yok. Buraya kadar tamamsa 3. adıma geçelim.

3- Adım

Windows 7 USB/DVD Download Tool Programını bilgisayarımıza kurduktan sonra bu program ile USB Belleğinize bu sizdeki İşletim Sistemini yazdırıyorsunuz. Ama öncelikle Windows 7 USB/DVD Download Tool Programı kurulumunu görelim.

Windows 7 USB/DVD Download Tool Programı. İndir (TIKLA) Program oldukça küçük. 2.6 MB. Maximum 1 dakika içinde bilgisayarınıza inecektir. Program bilgisayarınıza indikten sonra kurun. (Not: Eğer kurarken hata verirse muhtemelen Netframework 2.0 isreyecektir BURADAN işletim sisteminiz kaç bitse ona göre indirip kurun ardından tekrar Windows 7 USB/DVD Download Tool Programanı kurmayı deneyin.)

Windows 7 USBDVD Download Tool (1) Windows 7 USBDVD Download Tool (2) Windows 7 USBDVD Download Tool (3) Windows 7 USBDVD Download Tool (4)

4- Adım

Şimdi en önemli nokta burası. Elinizde işletim sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 uzantısı İSO’mu yoksa Normal CD/DVD’ye yazdırılmış halde mi? Eğer tek barça halinde ise İSO Dosyasıdır. Eğer değilse muhtemelen BOOT dosyasıdır ve bunu İSO Dosyasına çevirmeniz gerekiyor. Elinizdeki dosya tekse üzerine sağ klikleyip özellikler dediğinizde sonundaki uzantı İSO yazıyorsa isodur. Değilse BOOT Dosyalarıdır ve bunu .İSO uzantısına çevirmeniz lazım. Ok.

Kısaca: Eğer işletim sisteminiz CD/DVD Ortamındaysa ve alttaki foto gibi görünüyorsa o zaman biz bunu İSO Dosyasına çevirmek zorundayız. 5.Adıma Geçiyoruz.

windows 7 boot

Eğer normal tek dosya halinde ise ve sağ tıklayıp özellikler dediğinizde Dosya Türü .iso diyorsa hiç sıkıntı yok tam istediğimiz gibi. 5 Adıma bakmadan 6.Adıma geçebilirsiniz.

windows 7 iso

5- Adım

Bu adımı  Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 işletim sistemi CD/DVD Ortamında olanlar için yani İSO (tek dosya halinde) olmayanlar için nasıl İSO’ya çevireceğimizi göstereceğim. İSO Dosyası halinde olanlar diğer adıma geçebilir.

Şimdi Ücretsiz POWER ISO CD/DVD Yazdırma Programı İndir. (TIKLA) Bununla DVD/CD’nizde dosyayı iso’ya çevireceğiz.  Program oldukça küçük. 1-2 dakikaye hemen inecektir. İndirdikten sonra kuralım.

power iso kurulum (1) power iso kurulum (2) power iso kurulum (3) power iso kurulum (4)

Kurulum tamamlandıktan masaüstüne POWER kısayolu gelecektir. Bununla şimdi CD/DVD’nizde bulunan dosyalarımızı İSO yaptırmak için çift klikleyip açalım. Hazırda dursun… Şimdi Bilgisayarımıza girelim ve DVD/CD’mizin olduğu sürücünün üzerine gidip SAĞ KLİK yapalım ve AÇ diyelim.

iso programı yazdırma (1)

Ardından İçerisindeki dosyaları açtığımız PowerISO penceresinin içerisine sürükleyip bırakalım. (Hepsini seçip o şekilde yapın)

iso programı yazdırma (2)

Ardından sol üstte Dosya yazan yeri bulup Farklı Kaydet diyelim.iso programı yazdırma (3)

Son olarak hazırladığımız İSO Dosyasını Alttaki gibi İSO Yapıp KAYDET Diyelim ve Masaüstüne Kayıt edelim….İSO’muz tamamlandı… Şimdi diğer adımda elimizdeki İSO dosyasnı Flash diske yazdıralım. Ve işlem bitsin :))
iso programı yazdırma (4)

6- Adım

Bu adımda ise ilk başta kurduğumuz Windows 7 USB/DVD Download Tool Programının çalıştıralım. Masaüstünde hazır olan İSO dosyasını BROWSE kısmından seçelim ve NEXT diyelim…

Önemli Not: Hatasını aldıysanız lütfen BURAYI inceleyiniz… (Hatayı yorum kısmınada yazabilirsiniz.)

windows 7 usbdvd download tool (1)

Açılanpencereden USB Device diyelim…windows 7 usbdvd download tool (2)

Bu aşamada ise Flash (USB) Belleğimizi seçelim…windows 7 usbdvd download tool (3)

Erase USB Device diyelim…windows 7 usbdvd download tool (4)

Bu aşamada ise EVET diyelim. Sizi uyarıyor burda, flash belleğinizde ne var ne yok silinecek diye :))

windows 7 usbdvd download tool (5)

Ve USB’mize Windows 7 Kurulumu yapılıyor…. Bittiğinde %100 olduğunda işlem tamamdır.windows 7 usbdvd download tool (6)

7- Adım

İşlemimiz tamam. Artık Laptop yada her ne ise USB Flash Belleğimizi takıp formatın sonsuz tadına varabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağım diyorsanız sadece kısaca anlatayım. USB’yi bilgisayarınıza taktıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda DEL,F12 neyse artık BİOS’a girip BOOT kısmından ilk okunacak sürücüyü USB Flash bellek olarak seçmelisiniz. Bunu yapmazsanız bilgisayarınız USB Flashı görmez. OKS.

Etiket:

flash bellek windows 7 kurma programı, flash disk boot windows 7, flaş bellek programı indir, flash bellekten windows 7 kurma programı indir, flash belleğe windows 7 kurma programı,windows 7 flash bellek format programı,windows 7 flash bellek format atma programı,usb den windows 7 kurma programı,usb den windows 7 kurma programı microsoft, windows 8 flash bellek ile kurma programı, windows 8 flash bellekten kurma programı, flash belleğe windows kurma programı, windows 8 flash bellek sorunu, windows 8 flash bellek format atma, windows 8 flash bellek tanımıyor, windows 8 flash bellek biçimlendirme, windows 8 flash bellek görmüyor, windows 8 flash bellek boot etmewindows 8 flash bellek format atma, windows 7 flash bellek format atma programı, windows 7 flash bellek format atma programı indir, windows 7 flash bellek format atma resimli anlatım, flash bellek format atma win 8, flash bellek format atma xp, flash bellek format atma win7, flash bellek format atma bios ayarları, flash bellek format atma programı indir gezginler….


Yazar Hakkında