Windows 8.1 Türkçe Dil Paketi Kurulumu | Resimli Anlatımı

Son zamanlarda özellikle yeni bilgisayar alanların sıklıkla karşılaştığı bir sorun var; Windows 8.1 varsayılan sistem dili İngilizce olarak gelmesi ve bunun değiştirilememesi. Bilgisayar kurulumu esnasında dili Türkçe olarak seçseniz bile dil değişmiyor ve İngilizce olarak kalıyor.  Yeni bilgisayarlarda yüklü olarak gelen Windows 8.1 Single Language eğer Türkçe değil İngilizce olarak yüklenmişse bunu değiştirmek Türkçe dil paketi yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz. Ancak Control Panel’den Yani Denetim Masasından Add Language ile Language Pack yükleme işlemlerini denediniz veya bilgisayarınızı Recovery Mode ile yeniden yüklerken Türkçe olarak yükleme çabalarınız sonuç vermediyse bu anlatacağım yöntem ile Windows 8.1 Türkçe yapma işlemini biraz zahmetlide olsa gerçekleştirebileceksiniz.

Öncelikle indirme linklerinden İşletim Sisteminiz kaç BİT’likse  onu öğrenin ve bilgisayarınıza uygun BİT’i indirin. Masaüstünde bilgisayarım ikonunun üstünü sağl klik yapıp Özellikler diyerek açılan pencerede SİSTEM TÜRÜ yazan yerde 32 veya 64 Bit hangisi ise o’dur.

Not: En alttaki videoyuda izleyebilirsiniz… Videoda da açık bir şekilde anlatıldı…

Windows 8.1 Türkçe Dil Paketi Kurulumu | Resimli Anlatımı

windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (1) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (2) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (3) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (4) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (5) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (6) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (7) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (8) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (9) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (10) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (11) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (12) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (13) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (14) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (15) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (16) windows-8-1-turkce-dil-paketi-kurulumu-resimli-anlatimi (17)

Windows 8.1 Türkçe Dil Paketi Kurulumu | Videolu Anlatım

Hepimizin bildiği gibi Windows 8.1 kurulumunda işletim sistemi İngilizce olarak geliyor. Bizde size kısaca nasıl işletim sistemimizi Türkçe yapacağımızı göstermeye çalışacağız. Türkçeleştirme olayı ortalama 5-10 dakika sürebilir.


Yazar Hakkında