WordPress Admin Şifremi Unuttum

Panik yapmanıza hiç gerek yok :)) İşlemlerimiz oldukça basit. Ama bundan önce C-PANEL veya VHM Panel giriş şifrenizin olması gerekiyor. Eğer yoksa hosting firmanızdan talep edebilirsiniz. Ayrıca sizlere bir uyarıda bulunmak istiyorum. Eğer şifrenizi unuttuysanız bunu HOSTİNG FİRMANIZDAN’da talep ederek öğrenebilirsiniz. Çok ciddi bir sorun olmadığını hatırlatmak isterim. İşlemlerimiz oldukça basit. Eğer  C-PANEL veya VHM Panel giriş kullanıcı adınız ve şifreniz hazırsa başlayalım.

Ben VHM Panel için anlattım. Ama bu CPANEL’de de aynı durum geçerli sadece ekranı biraz farklı :)) Ama Yol aynı yol ve Menüler aynı menü… Sırasıyla takip edelim şimdi.

1- SQL Services

wordpress-admin-sifremi-unuttum (1)

2- phpMyAdmin

wordpress-admin-sifremi-unuttum (2)

3- Buraya geldiğiniz yani phpMyAdmin sayfasına geldiğinizde bu ekranı göreceksiniz. Herkeste bu ekran aynıdır. Solda veritabanı adınız olan sekmeye klikleyin. Yani + yazan yere basın.

wordpress-admin-sifremi-unuttum (3)

4- Alttaki gibi bir kısım açılacaktır. Burada wp_users yazan yeri klikleyin. Ve açılan pencerede yetkili olan kullanıcı adınız hangisi ise onun solundaki kısımdaki DÜZENLE yazan yeri seçin. Muhtemelen admin olacaktır.

wordpress-admin-sifremi-unuttum (4)

5- Ve sonuncusu eğer şifrenizin 123456  olmasını istiyorsanız  e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e yazabilirsiniz. Yada BURADAN kendinize bir şifre kriptolayabilirsiniz. Bu yaptıktan sonra belirlediğiniz şifre kriptosunu buraya yapıştırın ve KAYDET (GİT) deyin. Şimdi kullanıcı hesabınız ile WordPress giriş sayfasından giriş yapabilirsiniz. Sonrada şifrenizi değiştirebilirsiniz.

wordpress-admin-sifremi-unuttum (5)


Yazar Hakkında