WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası Çözümü

Genellikle bir çok kişi WP nam-ı diğer WordPress platformundaki yazılarını belirli bir zamana yayarak yayınlarlar. Aslında bu doğru bir yöntemdir. Anında yayınlanan yazılar google için bazen çöp muamalesine tabi tutulurlar.  Muhtemelen sizde yazılarınızı zamanladınız ama oda ne? Yayınlanmamış?… Admin panelinden kontrol ettiğinizde tarih kısmında muhtemelen kırmız harflerle Zamanlama Kaçırıldı uyarısı aldınız.

wordpress-zamanlama-kacirildi

Tabi ademoğlu böyle bir durum karşısında ilk yapacağı şey Google’de araştırmak yapmak oluyor. Bir çok değişik çözüm yolları var ancak ben Zamanlama Kaçırıldı Hatasının nedenini ve bir-iki çözüm yolu göstereceğim.

Zamanlama Kaçırıldı Hatasının Nedeni, temanızdan kaynaklanmıyor. Genellikle Total Cache veya Wp Super Cache gibi eklentiler kullananlarda sıklıkla yaşanan bir durum :)) Daha önce nedne olmadı diyebilirsiniz. Güncellemeler v.s kodları tetikleyebiliyor. Temanızdan kaynaklama olasılığı çok düşük. Bunu test edebilirsiniz. Başka bir tema kullanın, eklentileri devre dışı bırakın ve test edin sorun devam ediyorsa o zaman temadan kaynaklanıyor diyebilirsiniz. 1-5 dakikalık bir işlemle öğrenebilirsiniz.

Zamanlama Kaçırıldı Hatasının Çözümü:

1- Eklenti İle Çözüm: Tavsiye ettiğim çözümdür. https://wordpress.org/plugins/wp-missed-schedule/ adresine giderek WP Missed Schedule Fix Failed Future Posts eklentisini indirin ve kurun. Öyle çokça bir ayarı yok zaten.

2- Tema Kodlarıyla Çözüm: Temanızda yer alan wp-includes | cron.php dosyasını text dosyası ile açın ve  alttaki 0.01 (20, 30, 40 vs) değerini yükseltin ve kaydedin. Muhtemelen çözülecektir. Diğer bir yöntem ise: wp-content | wp-config.php dosyamızı açarak en altına define( ‘ALTERNATE_WP_CRON’, true ); bu kodu ekliyoruz. İşlem bu kadar. Tercih sizin.


Yazar Hakkında