Yalan Aşk

Aşka düşersin bir gün. Alır götürür seni tüm varlığınla. Ayakların yerden kesilir, ruhun bulutlarda dolaşır. Duyamaz, göremez, konuşamaz olursun. Kesilir soluğun, titrer bedenin, hızla çarpar kalbin gözlerine o değdiğinde, ellerine o dokunduğunda…

Hesapsızca akar ömrün. Feda edebilecek neyin varsa düşünmene bile gerek yoktur ona sunmak, onun uğruna vermek için. Yoksa yanında eğer ilerlemez saatler. Nefesini hissettiğin andan itibaren birbirini kovalar akrep ve yelkovan.

Su odur, aş odur, nefes odur, hayata dair her şey odur. Vazgeçilmezidir..

Ve bir gün gelir, kara bir bulut gibi etrafını sarar bütün gerçekler. Sen tüm varlığınla yaşarken aşkını, o koca bir yalandır.

Yıkılıverir dünyan, kopar hayat bağın, biter tüm ümitlerin, kalmaz kimseye güvenin, yiter aşka inancın, paramparça olur ruhun…

Tüm duyguların alabora olmuştur. Sana hayatı sevdiren o büyük aşk, büyük bir nefrete dönmüştür. Yanında olmadığı her an özlediğin sevgili, artık yüzünü görmek istemediğin bir hain olmuştur. Görmeye korkarsın. Çünkü göreceğin an ne yapacağını, ne hissedeceğini bilemezsiniz.

Onun tarafından parçalanmış olan kalbin, onu gördüğünde yeniden aşk diye mi çarpacak; yoksa o dokunduğunda titreyen ellerin katil olmak için mi harekete geçecek?

Bilemeyecek, öğrenemeyeceksin hiçbir zaman! Çünkü yalanları, senin vermiş olduğun değerin altında öyle ezilmiştir ki yoktur yüzü bir daha karşına çıkmaya, yoktur cesareti yeniden gözlerinin içine bakmaya…

Unutmayacaksın, unutamayacaksın. Hüsranın ve nefretinle yaşayacaksınız ömrün boyunca. Bir daha sevemeyecek, inanamayacak, güvenemeyeceksin. Yaşayacaksınız öylece son nefesini teslim edene kadar. Zaman zaman aklına gelecek. O anlarda kalbin nefretle parlayacak. Hatta gözlerin dolacak haklı öfkenden. Ama vicdanın ve yıkıldığını sandığın gururun temiz kalacak.

O, yeniden sevecek, hatta aşık olacak. Hayatını bildiği gibi yaşamaya devam edecek yalanlarıyla. Ama o da unutmayacak, unutamayacak. Sen geleceksin aklına. Ama hemen silmeye çalışacak seni zihninden. Korkacak çünkü. Aşkının döndüğü nefretinden korkacak. Ancak vicdanı sızlamayacak. Kararmıştır çünkü vicdanı. Ve olmadığı için gururu, hep kirli kalacak ruhu.

Neden mi bu haksızlığına rağmen o mutluyken sen mutsuz olacaksın? Çünkü sen dürüst ve saftın yaşarken sevgini. Temiz yürekler hisseder acıyı. O ise yalan doluydu, sahteydi yaşarken sözde sevgisini. Kirli yürekler pas tutar, acımaz.

Bil ki adalet günü geldiğinde, yürekler alenen mizana döküldüğünde o, ateş çukurunda acıların en büyüğüyle kıvranırken, sen hak ettiğin mutluluğun doruğunda olacaksın!

Vicdanlarınız temiz, aşklarınız gerçek olsun…


Yazar Hakkında