USB Bellek Dolu Ama İçindeki Dosyalar Gözükmüyor | Kesin Çözüm

Herkese Merhaba. Flash Bellekte bulunan dosyalarınız veya klasörleriniz görünmüyorsa, kaybolduğunu düşünüyorsanız üzülmenize gerek yok. Bu sorunun asıl sebebi dosyalarınızın ya da klasörlerinizi gizleyen bir virüs. Bu virüs USB Belleğini virüs bulaşmış bilgisayarlarda kullanan kişilerde sıklıkla görülen bir durumdur.  Bu tipte virüslerin önüne geçmek için antivirüs yüklü bilgisayarlar kullanmak gerekiyor.

Eğer USB Belleğiniz dolu ancak içindeki dosyalar görünmüyorsa aşağıda gösterdiğim yolu uygulamanız yeterli.

Şimdi aşağıdaki adımları tek tek yapalım:

1- Flash/USB Diskinizi bilgisayara takın.

2- Windows+R tuşuna basarak açılan pencereye cmd yazıp enter yapın.

3- Karşınıza siyah bir pencere açılacaktır. Bu pencereye USB belleğinize hangi harf atanmışsa o harfi yazıp sonuna iki nokta ekleyerek enter yapın. (Örneğin H: )

Enter yaptıktan sonra attrib -h -r -s /s /d *.* bu kodu fare (mouse) ile kopyalayıp siyah ekranda  sağ klik yapıp yapıştır deyin.

4- Kodu yapıştırdıktan sonra ENTER yapın! Kısa bir süre içinde Maximum 45-60  saniye sonra işlem tamamlananacaktır. Şimdi USB belleğinizi kontrol edebilirsiniz.

Not: Kullanılabilecek diğer kodlar:  attrib -a -s -r -h /s /d veya attrib -r -h -s -a *.* /s /d

USB Bellek Dolu Ama İçindeki Dosyalar Gözükmüyor | Kesin Çözüm

 

Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunuyum. Aynı Üniversite’nin Fen Bilimleri Enstitüsün'de Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitiminde (Biyoloji Öğretmenliği) Tezsiz Yüksek Lisans yaptım.

Yorum Yapınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer