WhatsApp Medyayı Galeride Göster Açma/Kapatma

Herkese Merhaba. Bildiğiniz -veya henüz öğrendiğiniz üzere- WhatsApp uygulamasında eğer “medyayı galeride göster” seçeneği aktif (klikli) ise size gelen fotoğraf, video, müzik, belge v.b gibi dokümanlar otomatik olarak “galeride” görünür hale gelir. Eğer “medyayı galeride göster” seçeneği pasif (kliksiz) ise WhatsApp ile indirdiğiniz bütün medyayı sadece WhatsApp uygulamasında görebilirsiniz.

Tabi aslında buradaki püf nokta sadece gizlemekten ibarettir. Yani “medyayı galeride göster” seçeneği aktif olsa da olmasa da fotoğraf, video, müzik, belge v.b gibi dokümanlar telefonunuza iniyor.

Örneğin; WhatsApp’a indirdiğiniz bir fotoğraf için örnek verelim.

Eğer “medyayı galeride göster” seçeneği aktif (klikli) ise fotoğraf;

Dosya Yöneticisi > WhatsApp > Media > WhatsApp İmage kısmına kayıt edilir. Burada olduğundan dolayı bu fotoğraf galeride görünür.

Eğer “medyayı galeride göster” seçeneği pasif (kliksiz) ise fotoğraf;

Dosya Yöneticisi > WhatsApp > Media > WhatsApp İmage > Private kısmına kayıt edilir. Burada olduğundan dolayı bu fotoğraf galeride görünmez.

WhatsApp uygulamasında “medyayı galeride göster” seçeneğini açmak veya kapatmak için;

1- Uygulama sohbet penceresinde sağ üstte bulunun üst üste üç nokta simgesine klikleyin ve açılan pencerede ayarları seçin.

2- Sonraki aşamada sohbetler diyelim ve açılan pencerede eğer indirdiğiniz fotoğraf, video, müzik, belge v.b gibi dokümanların galeride görünmesini istiyorsanız “medyayı galeride göster” seçeneğini klikli hale getirin, galeride görünmesini istemiyorsanız “medyayı galeride göster” seçeneğini kliksiz hale getirin. İşlemimi tamamdır.

Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunuyum. Aynı Üniversite’nin Fen Bilimleri Enstitüsün'de Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitiminde (Biyoloji Öğretmenliği) Tezsiz Yüksek Lisans yaptım.

Yorum Yapınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer